Trwa ładowanie...

David Cameron zapowiada przyjęcie 20 tys. syryjskich uchodźców

Wielka Brytania przyjmie do końca kadencji obecnego parlamentu, czyli w ciągu najbliższych pięciu lat, do 20 tys. uchodźców syryjskich - zapowiedział w poniedziałek premier David Cameron. Podkreślił, że jego kraj ma moralny obowiązek udzielania pomocy.

Share
David Cameron zapowiada przyjęcie 20 tys. syryjskich uchodźców
Źródło: PAP/EPA, fot: ANDY RAIN
d2b4l4c

Uchodźcy, którym W. Brytania zapewni "ochronę humanitarną" otrzymają pięcioletnie wizy - poinformował brytyjski premier. Będą pochodzić z obozów w Syrii, Turcji i Jordanii.

Już w piątek Cameron zapowiadał, że jego kraj przyjmie tysiące dodatkowych uchodźców z Syrii. Deklaracja ta sygnalizowała zmianę stanowiska Wielkiej Brytanii wobec kryzysu imigracyjnego w Europie. Rząd brytyjski był w ostatnim czasie krytykowany za odmowę przyjęcia większej liczby uchodźców.

Krytyka nasiliła się po publikacji w zeszłym tygodniu w brytyjskiej prasie zdjęcia, na którym widać ciało trzyletniego Aylana Kurdiego, wyrzucone na plażę w południowo-wschodniej Turcji. Niewielka łódka, którą chłopczyk wraz z rodziną próbował dostać się do Grecji, zatonęła; zginął także pięcioletni brat Aylana i jego matka.

d2b4l4c

Podziel się opinią

Share
d2b4l4c
d2b4l4c
Więcej tematów