Trwa ładowanie...
ycipk-4fo7yx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

David Cameron zapowiada przyjęcie 20 tys. syryjskich uchodźców

Wielka Brytania przyjmie do końca kadencji obecnego parlamentu, czyli w ciągu najbliższych pięciu lat, do 20 tys. uchodźców syryjskich - zapowiedział w poniedziałek premier David Cameron. Podkreślił, że jego kraj ma moralny obowiązek udzielania pomocy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
David Cameron zapowiada przyjęcie 20 tys. syryjskich uchodźców
(PAP/EPA, Fot: ANDY RAIN)
ycipk-4fo7yx

Uchodźcy, którym W. Brytania zapewni "ochronę humanitarną" otrzymają pięcioletnie wizy - poinformował brytyjski premier. Będą pochodzić z obozów w Syrii, Turcji i Jordanii.

Już w piątek Cameron zapowiadał, że jego kraj przyjmie tysiące dodatkowych uchodźców z Syrii. Deklaracja ta sygnalizowała zmianę stanowiska Wielkiej Brytanii wobec kryzysu imigracyjnego w Europie. Rząd brytyjski był w ostatnim czasie krytykowany za odmowę przyjęcia większej liczby uchodźców.

Krytyka nasiliła się po publikacji w zeszłym tygodniu w brytyjskiej prasie zdjęcia, na którym widać ciało trzyletniego Aylana Kurdiego, wyrzucone na plażę w południowo-wschodniej Turcji. Niewielka łódka, którą chłopczyk wraz z rodziną próbował dostać się do Grecji, zatonęła; zginął także pięcioletni brat Aylana i jego matka.

ycipk-4fo7yx
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4fo7yx

ycipk-4fo7yx
ycipk-4fo7yx