Trwa ładowanie...

Daszyna: Wójt nie złożył ślubowania, bo jest w areszcie. Wojewoda podjął decyzję

Wojewoda łódzki Zbigniew Rau zwrócił się do premiera o wyznaczenie osoby, która przejmie "zadania i kompetencje wójta" gminy Daszyna. Powód? Osadzony w areszcie Zbigniew W., który wygrał wybory na wójta, nie złożył ślubowania.

Share
Daszyna: Wójt nie złożył ślubowania, bo jest w areszcie. Wojewoda podjął decyzję
Źródło: Youtube.com
d3vplk2

Podejrzany o popełnienie 92 przestępstw dotyczących wyłudzeń dotacji Zbigniew W. w listopadzie został wybrany na kolejną kadencję wójta gminy Daszyna. Już wówczas - podobnie, jak w czasie trwania kampanii - przebywał w tymczasowym areszcie, który łódzki sąd przedłużył mu kilkanaście dni temu do 14 lutego 2019 r.

Zbigniew W. mimo ciążących na nim zarzutów cieszył się sporą sympatią wyborców - uzyskał 72,48 proc. poparcia. Za wybraniem go na stanowisko wójta Daszyna głosowało 740 osób, przeciw było 281.

d3vplk2

Teoretycznie wójt mógłby sprawować swój urząd do czasu wydania prawomocnego wyroku. Sęk w tym, że musiałby najpierw złożyć ślubowanie. Nie może jednak tego zrobić zza krat, a prokuratura nie zgodziła się na udzielenie mu przepustki.

Przewodnicząca Rady Gminy Daszyna przed kilkoma dniami poinformowała wojewodę łódzkiego, że Zbigniew W. "nie złożył ślubowania na pierwszej sesji Rady Gminy w dniu 23 listopada 2018 r."

"W związku z powyższym wojewoda łódzki wystąpił dziś do prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem ministra spraw wewnętrznych i wdministracji z wnioskiem o wyznaczenie osoby, która przejmie wykonywanie zadań i kompetencji wójta gminy Daszyna" - poinformowały w poniedziałek służby prasowe Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3vplk2

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vplk2
d3vplk2
Więcej tematów