Trwa ładowanie...

Areszt nie przeszkodził Zbigniewowi W. Mieszkańcy gminy Daszyna wybrali go na wójta

Zbigniew W. został wybrany w II turze wyborów samorządowych na wójta gminy Daszyna. Wyborcom nie przeszkodził fakt, że 43-latek jest podejrzany o 92 przestępstwa i od maja przebywa w areszcie.
Share
Zbigniew W. w wyborach samorządowych 2018 uzyskał ponad 70 proc. poparcie
Zbigniew W. w wyborach samorządowych 2018 uzyskał ponad 70 proc. poparcieŹródło: Forum, Fot: Marian Zubrzycki
d1z8o0o

W wyborach samorządowych 2018 Zbigniew W. uzyskał 72.48 proc. poparcia. Za wybraniem go na stanowisko wójta Daszyna głosowało 740 osób, przeciw było 281. Mieszkańcy musieli zagłosował jedynie "tak" lub "nie", bo ze starcia w II turze wycofał się jego kontrkandydat. Niewiele brakowało, a 43-latek zostałby wybrany już dwa tygodnie temu. Wtedy zabrakło mu 28 głosów.

Wójt gminy Daszyna od maja przebywa w areszcie. Zostanie tam minimum do połowy listopada. Jest podejrzany o 92 przestępstwa i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która miała wyłudzać dopłaty do produkcji rolnej z ARiMR w Łęczycy. Sam W. miał również fałszować dokumenty. W 2010 r. został skazany za nielegalne polowanie na dziki. Grozi mu do 12 lat więzienia. Jego adwokat mówi o zemście politycznej.

d1z8o0o

Teraz w imieniu 43-latka gminą będzie rządził zastępca. W przypadku gdyby wójt został prawomocnie skazany to rada powinna wygasić mu mandat. Jeśli tego nie zrobi decyzja będzie w rękach wojewody. Premier może też wyznaczyć w jego miejsce komisarza. Ewentualne ślubowanie będzie musiał złożyć w areszcie albo zostanie przewieziony w kajdankach do urzędu.

Zobacz także: Przejechali się po wyborach, odbili od rozbitych limuzyn, zaparkowali na rekonstrukcji rządu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1z8o0o

Podziel się opinią

Share
d1z8o0o
d1z8o0o
Więcej tematów