Trwa ładowanie...

Nowe fakty ws. wójta z Daszyna. Wygrał wybory samorządowe w areszcie

Jest decyzja Sądu Okręgowego w Łodzi ws. Zbigniewa W. Wybrany na kolejną kadencję wójt gminy Daszyna pozostanie w areszcie aż do lutego.

Share
Nowe fakty ws. wójta z Daszyna. Wygrał wybory samorządowe w areszcie
Źródło: Youtube.com
dc2xeyr

Na początku listopada Prokuratura Krajowa wnioskowała o przedłużenie aresztu dla wójta gminy Daszyna Zbigniewa W. We wtorek sąd przychylił się do tego wniosku i przedłużył areszt do 14 lutego 2019 roku m.in. Powodem ma być toczące się śledztwo ws. Zbigniewa W.

Warto zaznaczyć, że na piątek 23 listopada zaplanowano pierwszą sesję nowej rady gminy, na której miało się odbyć ślubowanie wójta Daszyna. Jak mówiła w rozmowie z PAP dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łodzi Grażyna Majerowska-Dudek, Zbigniew W. do momentu wydania ewentualnego prawomocnego wyroku wójt może wciąż pełnić swoje stanowisko. Samo ślubowanie może objąć się wtedy, gdy samorządowiec m.in. będzie przebywać na przepustce. Kto będzie rządził gminą do tego czasu? Obowiązki przejmie jego dotychczasowy zastępca.

Samorządowiec od maja przebywa w areszcie i jest podejrzany o 92 przestępstwa i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która miała wyłudzać dopłaty do produkcji rolnej z ARiMR w Łęczycy. Sam W. miał również fałszować dokumenty. W 2010 r. został skazany za nielegalne polowanie na dziki. Grozi mu do 12 lat więzienia. Jego adwokat mówi o zemście politycznej.

Zobacz także: Finowie pokazują jak powinno się świętować niepodległość.

**

dc2xeyr

Warto przypomnieć, że w wyborach samorządowych 2018 Zbigniew W. uzyskał 72.48 proc. poparcia. Za wybraniem go na stanowisko wójta Daszyna głosowało 740 osób, przeciw było 281. Mieszkańcy musieli zagłosował jedynie "tak" lub "nie", bo ze starcia w II turze wycofał się jego kontrkandydat. Niewiele brakowało, a 43-latek zostałby wybrany już w pierwszej turze wyborów. Wówczas zabrakło mu 28 głosów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Dziennik Łódzki"

dc2xeyr

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc2xeyr
dc2xeyr
Więcej tematów