Trwa ładowanie...

Nowe fakty ws. wójta z Daszyna. Wygrał wybory samorządowe w areszcie

Jest decyzja Sądu Okręgowego w Łodzi ws. Zbigniewa W. Wybrany na kolejną kadencję wójt gminy Daszyna pozostanie w areszcie aż do lutego.
Share
Jest decyzja ws. Zbigniewa W.
Jest decyzja ws. Zbigniewa W. Źródło: Youtube.com
d35s1mh

Na początku listopada Prokuratura Krajowa wnioskowała o przedłużenie aresztu dla wójta gminy Daszyna Zbigniewa W. We wtorek sąd przychylił się do tego wniosku i przedłużył areszt do 14 lutego 2019 roku m.in. Powodem ma być toczące się śledztwo ws. Zbigniewa W.

Warto zaznaczyć, że na piątek 23 listopada zaplanowano pierwszą sesję nowej rady gminy, na której miało się odbyć ślubowanie wójta Daszyna. Jak mówiła w rozmowie z PAP dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łodzi Grażyna Majerowska-Dudek, Zbigniew W. do momentu wydania ewentualnego prawomocnego wyroku wójt może wciąż pełnić swoje stanowisko. Samo ślubowanie może objąć się wtedy, gdy samorządowiec m.in. będzie przebywać na przepustce. Kto będzie rządził gminą do tego czasu? Obowiązki przejmie jego dotychczasowy zastępca.

Samorządowiec od maja przebywa w areszcie i jest podejrzany o 92 przestępstwa i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która miała wyłudzać dopłaty do produkcji rolnej z ARiMR w Łęczycy. Sam W. miał również fałszować dokumenty. W 2010 r. został skazany za nielegalne polowanie na dziki. Grozi mu do 12 lat więzienia. Jego adwokat mówi o zemście politycznej.

d35s1mh

Zobacz także: Finowie pokazują jak powinno się świętować niepodległość.

**

Warto przypomnieć, że w wyborach samorządowych 2018 Zbigniew W. uzyskał 72.48 proc. poparcia. Za wybraniem go na stanowisko wójta Daszyna głosowało 740 osób, przeciw było 281. Mieszkańcy musieli zagłosował jedynie "tak" lub "nie", bo ze starcia w II turze wycofał się jego kontrkandydat. Niewiele brakowało, a 43-latek zostałby wybrany już w pierwszej turze wyborów. Wówczas zabrakło mu 28 głosów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Dziennik Łódzki"

d35s1mh

Podziel się opinią

Share
d35s1mh
d35s1mh
Więcej tematów