Trwa ładowanie...

"Czy to już PiS-LOT?". Balcerowicz pokazał gazety dla pasażerów

Leszek Balcerowicz zrobił zdjęcie okładek trzech gazet, które dostają pasażerowie klasy "business lounge" LOT-u. I zadał jedno, kluczowe pytanie prezesowi linii lotniczych, Rafałowi Milczarskiemu – wcześniej specjaliście od kolei.

Share
"Czy to już PiS-LOT?". Balcerowicz pokazał gazety dla pasażerów
Źródło: Agencja Gazeta
d2jlkhy

"Gazeta Polska", "Nasz Dziennik" i "Puls Biznesu" – takie tytuły czekały na byłego prezesa NBP w samolocie. Sfotografował je i pokazał internautom. "Oto jak wygląda wybór czasopism w business lounge LOTu" – napisał, dodając, że prezesem linii od 2016 r. jest Rafał Milczarski.

Milczarski m.in. współtworzył Kolej Bałtycką S.A., jednego z pierwszych prywatnych kolejowych przewoźników towarów w Polsce. Rok temu zastąpił na stanowisku Marcina Celejewskiego, członka zarządu PLL LOT i p.o. prezesa przewoźnika. Mateusz Morawiecki stwierdził, że dzięki Milczarskiemu spółka "wstaje z kolan".

"Ciekawe w jaki sposób LOT zbadał preferencje podróżników. Czy z LOTu zrobił się PiS-LOT?" – pyta dziś prezesa Leszek Balcerowicz. Nie wszystkim komentującym się to podoba. "Ale to, że już przynosi zyski, a nie został sprzedany tak jak to chciał zrobić Tusk, Pana kolega, to już nie ma znaczenia?" – zarzuca mu jeden." Wiem. Powinna być "Wyborcza" i "Nie" plastusia na pokładzie" – dodaje.

d2jlkhy

Milczarski w najnowszej rozmowie z portalem gospodarczym wnp.pl skupia się na Centralnym Porcie Lotniczym, przekonując, że jego "wybudowanie oznaczałoby powstanie globalnego, istotnego, wygodnego hubu lotniczego w Polsce".

Zobacz także: Balcerowicz uważa, że "PiS pcha Polskę w stronę socjalizmu"

d2jlkhy

Podziel się opinią

Share
d2jlkhy
d2jlkhy
Więcej tematów