Trwa ładowanie...

Czarnek o powrocie do szkół. "Próbuje się stresować uczniów"

Przemysław Czarnek zabrał głos ws. powrotu uczniów do szkół. Wspomniał o "mediach liberalno-lewicowych". Według ministra "próbuje się stresować uczniów".

Share
Czarnek o powrocie do szkół. "Próbuje się stresować uczniów"
Czarnek o powrocie do szkół. "Próbuje się stresować uczniów"Źródło: PAP
d35m2x1

Od 17 maja uczniowie m.in. klas IV-VIII szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, przejdą na naukę w tzw. systemie hybrydowym. To jednak nie potrwa długo, bo już pod koniec miesiąca - od 31 maja - wszyscy uczniowie będą się uczyć stacjonarnie.

Czarnek o powrocie do szkół: w pierwszej kolejności odbudowa więzi

Głos w tej sprawie zabrał we wtorek szef Ministerstwa Edukacji Przemysław Czarnek, który zaznaczył, że resort "zaapelował do dyrektorów szkół i do nauczycieli, aby w pierwszej kolejności skupić się na odbudowie wspólnoty, na odbudowie więzi pomiędzy uczniami, ale także między uczniami i nauczycielami, oczywiście z zachowaniem wszystkich innych funkcji szkoły".

d35m2x1

Minister podkreślił, że nauczyciele właśnie na tym się skupią po powrocie uczniów starszych roczników do szkoły.

- Dlatego tym bardziej nie rozumiemy, dlaczego gdzieś w niektórych mediach liberalno-lewicowych próbuje się stresować uczniów przed powrotem do szkoły - powiedział minister.

Trudne spotkanie z Rafałem Trzaskowskim? Bartosz Arłukowicz: trzeba porozmawiać

- Chcemy, ażeby w pierwszej kolejności odbudowywać wspólnotę i więzi pomiędzy uczniami oraz między uczniami a nauczycielami, dlatego o to apelujemy. Proszę nie stresować uczniów przed powrotem do szkół, bo nie ma sensu się stresować. Uczniowie naprawdę tego powrotu od dawna oczekiwali. Ten powrót rzeczywiście będzie wielką przyjemnością. O to również się troszczymy - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35m2x1

Podziel się opinią

Share
d35m2x1
d35m2x1
Więcej tematów