Trwa ładowanie...
28-06-2016 10:00

CBA: zatrzymania w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu

• Zatrzymano trzech oficerów i dwie osoby niższe rangą
• Akcję przeprowadzili agenci CBA z Poznania i z żołnierzami ŻW
• "Podejrzanym przedstawiono 31 zarzutów przekroczenia uprawnień, oszustw i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem jednostki" - głosi komunikat CBA
• W trakcie przeszukań mieszkań i miejsc służby zabezpieczono dokumenty i nośniki danych

CBA: zatrzymania w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w PowidzuŹródło: MON
d7a3rx2
d7a3rx2

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że zatrzymani to żołnierze sekcji personalnej jednostki w Powidzu. Mieli w lata 2012-2015 dopuścić się nieprawidłowości przy rozliczaniu i wypłatach z tytułu kontraktów dla żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych.

"Ustalenia śledczych wskazują także, że oficerowie kontrolujący prawidłowość i sposób wydatkowania pieniędzy na kontrakty NSR "tuszowali" sprawę poprzez ukrywanie, fałszowanie wyników kontroli i umniejszanie skali nieprawidłowości. Umożliwiali również wsteczne uzupełnianie dokumentacji w celu zalegalizowania nienależnych wypłat" - czytamy w komunikacie CBA.

Podejrzanym przedstawiono 31 zarzutów przekroczenia uprawnień, oszustwa i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem jednostki. Prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych, dozoru przełożonego wojskowego i poręczenia majątkowego.

Śledczy zaznaczają, że sprawa jest rozwojowa. Prowadzą ją CBA, Żandarmeria Wojskowa i Służba Kontrwywiadu Wojskowego pod nadzorem Działu ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej Poznań-Grunwald.

d7a3rx2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7a3rx2
Więcej tematów