Trwa ładowanie...

CBA skontroluje oświadczenia majątkowe Michała Kamińskiego

Do połowy czerwca potrwa kontrola oświadczeń majątkowych ministra w kancelarii premiera Michała Kamińskiego. Rozpoczęła się w zeszłym tygodniu - poinformował rzecznik prasowy CBA Jacek Dobrzyński. Według Radia Zet, kontrola ma związek z doniesieniami medialnymi, które informowały o wartym 37 tys. zł zegarku Kamińskiego, którego polityk miał nie wpisywać do oświadczeń.

CBA skontroluje oświadczenia majątkowe Michała KamińskiegoŹródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d3e3gmu
d3e3gmu

- Systemowo analizujemy oświadczenia majątkowe wszystkich polskich urzędników i parlamentarzystów. W minionym tygodniu CBA rozpoczęło kontrolę oświadczeń majątkowych ministra Michała Kamińskiego - powiedział Dobrzyński.

- Kontrola prowadzona jest pod kątem prawidłowości i prawdziwości wpisanych tam danych - zaznaczył. - Przewidziana jest do połowy czerwca tego roku - dodał.

d3e3gmu

Kamiński jest obecnie sekretarzem stanu w KPRM, szefem Centrum Informacyjnego Rządu. Media informowały, że Kamiński nie umieszczał w oświadczeniu majątkowym zegarka wartego 37 tys. zł - miał go wpisać dopiero do ostatniego oświadczenia, mimo że ma go posiadać już od kilku lat.

- Zegarek mam od 2011 r. Wpisywałem go wcześniej w oświadczenia bez podawania dokładnej wartości, gdyż nie jest to obowiązkowe - tak braki w dokumentach z 2012 i 2013 roku tłumaczył sam Kamiński. Jednak w oświadczeniu z 2012 r. nie wpisał żadnego zegarka, a w następnym znalazły się trzy inne.

Według Radia Zet, które poinformowało o wszczęciu kontroli, dotyczy ona oświadczeń z lat 2009-15, które Kamiński składał najpierw jako europoseł a obecnie urzędnik KPRM.

Z powodu pominięcia w oświadczeniu podobnego przedmiotu z polityki odszedł minister Sławomir Nowak.

d3e3gmu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e3gmu
Więcej tematów