Trwa ładowanie...
d49zvi7

Burza po wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o rodzinie. "To cios poniżej pasa"

Cały czas wrze po słowach Jarosława Kaczyńskiego na temat modelu normalnej rodziny. Słusznie? - To jest absolutnie cios poniżej pasa - powiedział Michał Dworczyk. Wytyka innym złośliwość i cynizm.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS (East News)
d49zvi7

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawiał podczas konwencji programowej partii. Mówił, że dla PiS najistotniejsze są dwie wspólnoty: rodzina oraz naród. Oprócz złożenia nowych obietnic wyborczych wspomniał także o tym, że "rodzina jest dziś atakowana".

- Rodzinę widzimy tak - jedna kobieta, jeden mężczyzna, w stałym związku i ich dzieci - to jest rodzina - mówił Jarosław Kaczyński. - W miażdżącej większości przypadków ludzie rodzą się kobietami lub mężczyznami. I niech tak zostanie. Tak ma w Polsce zostać - podkreślił.

Został za to zaatakowany przez swoich politycznych konkurentów, którzy odebrali te słowa jako atak w niepełne rodziny. Głos zabrała także Aleksandra Dulkiewicz, która opublikowała komentarz na swoim profilu na Twitterze.

d49zvi7

"Panie Prezesie, za nami cudny rodzinny weekend z córką. Wiele inspirujących spotkań z ludźmi, wizyt w muzeach, a także rozmów o Pańskim wczorajszym wystąpieniu. Chcemy Pana serdecznie pozdrowić - moja córka i ja, zupełnie normalna polska rodzina" - napisała.

Do tej krytyki odniósł się w audycji "Gość Radia ZET" Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

- To jest absolutnie cios poniżej pasa. Zrozumiałą wypowiedź o tym, jaki jest normalny model rodziny, próbuje się, wykorzystując los samotnych matek, ojców, wdów, wdowców, zwalczać - powiedział. Podkreślił także, że "niepełna rodzina jest także rodziną i nikt tego nie wartościuje i nie deprecjonuje".

d49zvi7

Wyjaśnił także, że wiadomo, jaka była intencja wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego. - Było to wymierzone w lansowaną przez szereg środowisk tezę o tym, że należy zrównać związki jednopłciowe z małżeństwem i takie związki docelowo powinny móc adoptować dzieci - powiedział.

- My panią prezydent też serdecznie pozdrawiamy i cieszymy się jej szczęściem - powiedział.

Jednocześnie dodał, że "to jest właśnie cyniczne wykorzystywanie słów prezesa Kaczyńskiego w sposób taki, że sugeruje się, że prezes próbował wartościować albo negatywnie odnieść się do porzuconych żon, matek, mężów".

Zobacz też: Krzyki w studiu. Zaczęło się od słów Jarosława Kaczyńskiego

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49zvi7

Podziel się opinią

Share

d49zvi7

d49zvi7
Więcej tematów