Trwa ładowanie...
d410hxq

Dulkiewicz do Kaczyńskiego. "Chcemy Pana serdecznie pozdrowić - moja córka i ja"

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz napisała na Twitterze, że spędziła z córką "cudny dzień", a następnie pozdrowiła prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Powód?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński o rodzinie. Jest odpowiedź Aleksandry Dulkiewicz.
Jarosław Kaczyński o rodzinie. Jest odpowiedź Aleksandry Dulkiewicz. (East News)
d410hxq

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawiał w sobotę podczas konwencji programowej partii. Oprócz złożenia nowych obietnic wyborczych wspomniał także o tym, że "rodzina jest dziś atakowana". Krytykował środowiska LGBT, które chcą wprowadzenia związków partnerskich dla par homoseksualnych i przyznania im nowych praw, w tym do adopcji dzieci.

- W miażdżącej większości przypadków ludzie rodzą się kobietami lub mężczyznami. I niech tak zostanie. Tak ma w Polsce zostać - mówił Kaczyński. - Jeden mężczyzna, jedna kobieta, w stałym związku oraz ich dzieci. Taki model rodziny ma dzisiaj wielu przeciwników - dodał.

Część lewicowych komentatorów i polityków odebrało słowa prezesa PiS jako atak w niepełne rodziny. Ich poglądy podziela najwidoczniej prezydent Gdańska.

d410hxq

"Panie Prezesie, za nami cudny rodzinny weekend z córką" - napisała teraz na Twitterze Aleksandra Dulkiewicz.

"Wiele inspirujących spotkań z ludźmi, wizyt w muzeach, a także rozmów o pańskim wczorajszym wystąpieniu. Chcemy pana serdecznie pozdrowić - moja córka i ja, zupełnie normalna polska rodzina" - dodała w sieci Dulkiewicz.

Zobacz także: Łukasz Schreiber: Schetyna zrejterował przed Kaczyńskim

"Hattrick Kaczyńskiego"

Przypomnijmy, że podczas sobotniej konwencji, którą PiS zorganizowało w Lublinie, lider partii rządzącej przedstawił także elementy nowego programu i złożył kilka obietnic, tzw. "Hattrick Kaczyńskiego".

d410hxq

Znalazło się w nim podniesienie minimalnych wynagrodzeń: na koniec 2020 roku do 3 tys. zł, a na koniec 2023 roku do 4 tys. zł. Prezes PiS zapowiedział też dwie trzynaste emerytury w 2021 r. oraz równe dopłaty dla rolników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d410hxq

Podziel się opinią

Share
d410hxq
d410hxq
Więcej tematów