Trwa ładowanie...

Marsz Równości w Katowicach. "Czasy takie niespokojne, nieśmy miłość, a nie wojnę!"

Zwolennicy środowisk LGBT przeszli w sobotę ulicami Katowic. Manifestanci domagali się większych praw dla par homoseksualnych, w tym adopcji dzieci i prawa spadkowego. "Myślę, czuję, decyduję" - krzyczeli.

Marsz Równości w Katowicach. "Czasy takie niespokojne, nieśmy miłość, a nie wojnę!"Źródło: PAP
d4ki9w5
d4ki9w5

Śląska policja poinformowała, że imprezę zabezpieczało kilkuset policjantów. Hasło sobotniego marszu środowisk LGBT brzmiało: "Mniej złości, więcej miłości". Przy pomniku Powstańców Śląskich i na trasie manifestacji pojawiały się grupy przeciwników marszu, ale nie doszło do starć.

Na Marszu Równości w Katowicach głos zabrali przedstawiciele środowisk LGBT. Krótkie przemówienie wygłosił także Andreas Wolter, burmistrz Kolonii. - Jesteśmy przeciwko przemocy, rasizmowi, nacjonalizmowi. Także przeciwko Kaczyńskiemu! Bo jesteśmy za równością i demokracją. Wierzymy za to w nasz wspólny dom, Europę - powiedział otwierając marsz.

d4ki9w5

- Strefy wolne od LGBT przypominają nazistowskie akcje przeciw Żydom w naszych miastach. Co będzie następne? To niszczy społeczeństwo i demoluje demokrację - dodał.

Zobacz także: Łukasz Schreiber: Schetyna zrejterował przed Kaczyńskim

Wśród postulatów pojawiły się wprowadzenie równości wobec prawa, czyli równości małżeńskiej osób tej samej płci, adopcji dzieci i prawa spadkowego, uregulowań prawnych i medycznych dotyczących osób transpłciowych i interpłciowych, służących uznaniu i umocnieniu różnorodności płciowej.

"Manifestanci mieli m.in. transparenty: 'Kultura gwałtu? - Nie! Mowa nienawiści? - Nie!', 'Nie dla przemocy' oraz 'Czasy takie niespokojne, nieśmy miłość, a nie wojnę!" - informuje interia.pl.

d4ki9w5

Ile osób wzięło udział w zgromadzeniu? Zdaniem służb bezpieczeństwa uczestników marszu było ok. 2 tys. Z kolei organizatorzy mówią o ponad 6 tys.

Źródło: interia.pl, gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ki9w5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ki9w5
Więcej tematów