Trwa ładowanie...

Budowa torowiska na Powstańców. Zmiany w komunikacji

Budowa torowiska na Powstańców Śląskich miała zakończyć się jesienią tego roku. Prace jednak nadal trwają. Od wtorku nastapiły tam spore zmiany, a kolejne drogowcy szykują na przyszły tydzień

Budowa torowiska na Powstańców. Zmiany w komunikacji
d162q0u
d162q0u

Z opóźnieniem, przełożony został ruch na ulicy Powstańców Śląskich - z jezdni w kierunku Bielan na jezdnię prowadzącą w stronę Włoch. Mieszkańcy Bemowa od wtorku mogą poruszać się już po nowej, wyremontowanej nitce. Druga została zamknięta. Wyznaczono objazdy którymi kursuje komunikacja.

Teraz autobusy linii E-2kursują w obu kierunkach ul. Powstańców Śląskich i Górczewską, 122- ul. Radiową, Powstańców Śląskich i Żołnierzy Wyklętych, Z-2– Powstańców Śląskich, Wrocławską i Radiową, a 171– ul. Żołnierzy Wyklętych, Wrocławską i Powstańców Śląskich. Swoją trasę w kierunku pętli PKP Ursus zmieniły również autobusy linii 129, które jeżdżą ul. Strąkową, Gimnazjalną, Człuchowską i Powstańców Śląskich.

Na trasy objazdowe skierowane zostały również linie nocne. N01w obu kierunkach kursują ul. Powstańców Śląskich, Wrocławską i Powstańców Śląskich, natomiast N45i N95– ul. Radiową, Powstańców Śląskich, Wrocławską i Dywizjonu 303.

d162q0u

W związku z trwającą od czerwca br. budową torowiska tramwajowego, na ul. Powstańców Śląskichwystąpią kolejne utrudnienia w ruchu i zmiany w funkcjonowaniu komunikacji. Prace na odcinku od ul. Górczewskiej do ul. Radiowej miały zakończyć się jesienią 2014r. Jednak nadal trwają. Oprócz torów, powstaną tam nowe przystanki, węzły rozjazdowe przy urzędzie dzielnicy i Radiowej. Dobudowany zostanie też brakujący odcinek ul. Powstańców Śląskich od ul. Hery do ul. Radiowej. Powstaną nowe chodniki oraz droga rowerowa.

Stołeczny Ratusz informuje również o pozostałych zmianach:

- otwarcie wylotu ulic gen. T. Pełczyńskiego(można wyjechać z tej ulicy na Powstańców Śląskich w kierunku Górczewskiej i Radiowej oraz wjechać w nią – tylko od strony Radiowej), Dywizjonu 303, WrocławskiejiHery(wjechać w tę ulicę można tylko od strony Radiowej);

- zamknięcie wloty ulic Bolkowskiej(utrzymany jest tylko wyjazd z pobliskiego sklepu) i Radiowej(tylko od strony ul. Wrocławskiej; objazd prowadzi przez ul. Wrocławską);

d162q0u

- od strony ul. gen. S. Kaliskiegomożna dojechać zwężonym odcinkiem Radiowej do Powstańców Śląskich i skręcić w kierunku Górczewskiej lub Reymonta.

- skręcić z Powstańców Śląskich w Radiową(w kierunku ul. gen. S. Kaliskiego) można tylko od strony Bielan.

Wprowadzenie kolejnych zmian, tym razem na odcinku od ul. Czumy do ul. Czerwonych Maków zaplanowano na poniedziałek na 22.00.

d162q0u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d162q0u
Więcej tematów