Trwa ładowanie...
d3u6h8f
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Bronisław Komorowski: ostrzeżenie i wezwanie dla polityków

Prezydent Bronisław Komorowski podziękował wszystkim, którzy głosowali w pierwszej turze wyborów. Według badań exit poll, zajął w niej drugiej miejsce za Andrzejem Dudą popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bronisław Komorowski: ostrzeżenie i wezwanie dla polityków
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
d3u6h8f

Prezydent powiedział, że taki rezultat głosowania jest ostrzeżeniem i wezwaniem dla polityków, aby słuchali głosu wyborców. W tej sytuacji konieczna jest nie tylko mobilizacja Polski racjonalnej, ale i tych, którzy są rozczarowani dotychczasową polityką.

Bronisław Komorowski pogratulował Andrzejowi Dudzie i Pawłowi Kukizowi, który według exit poll zajął trzecie miejsce w pierwszej turze. Zaapelował też do wyborców Kukiza o poparcie. Prezydent zapowiedział, że już jutro przedstawi propozycje zmierzające do zwiększenia udziału obywateli w życiu publicznym.

Prezydent Komorowski wezwał Andrzeja Dudę do debaty o najważniejszych problemach Polski. Telewizja Polska proponuje, aby odbyła się ona za tydzień, 17 maja, o 20.25. - Czeka nas ciężka praca, ale wierzę w zwycięstwo - zakończył Bronisław Komorowski.

d3u6h8f

- Czeka nas ciężka praca, twarda walka, ale jestem przekonany, że również zwycięstwo - powiedział Bronisław Komorowski po ogłoszeniu sondażowych wyników I tury wyborów prezydenckich. Wezwał też kandydata PiS Andrzeja Dudę do debaty.

Urzędujący prezydent ocenił, że konieczne jest "intensywne działanie na rzecz przywrócenia wiary w polską demokrację, w Polskę obywatelską".

- Dlatego już dzisiaj zwracam się o współpracę do licznej grupy wyborców, niewątpliwie rozczarowanych i oczekujących szybkich, szybszych zmian, szybkiej modernizacji kraju, i akcentujących potrzebę pobudzenia aktywności obywatelskiej jako źródła siły i energii społecznej w Polsce - powiedział Komorowski.

Zapowiedział, że w poniedziałek przedstawi "konkretne wnioski i konkretne propozycje" adresowane do tej grupy wyborców.

d3u6h8f

Komorowski pogratulował wyniku wyborczego Pawłowi Kukizowi i Andrzejowi Dudzie (PiS). Kandydata PiS, z którym będzie konkurował w drugiej turze wyborów, wezwał też do debaty "o sprawach dla Polski najważniejszych".

- Nie miejmy złudzeń, czeka nas ciężka praca, twarda walka, ale jestem przekonany, że również zwycięstwo - podkreślił.

Według sondażu Ipsos Duda uzyskał 34,8 proc. głosów, Komorowski - 32,2 proc., trzeci wynik - 20,3 proc. - uzyskał Paweł Kukiz.

d3u6h8f

Podziel się opinią

Share

d3u6h8f

d3u6h8f
Więcej tematów