Trwa ładowanie...
d11yvvx
IAR

Bronisław Komorowski: ostrzeżenie i wezwanie dla polityków

Prezydent Bronisław Komorowski podziękował wszystkim, którzy głosowali w pierwszej turze wyborów. Według badań exit poll, zajął w niej drugiej miejsce za Andrzejem Dudą popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość.
Share
Bronisław Komorowski: ostrzeżenie i wezwanie dla polityków
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d11yvvx

Prezydent powiedział, że taki rezultat głosowania jest ostrzeżeniem i wezwaniem dla polityków, aby słuchali głosu wyborców. W tej sytuacji konieczna jest nie tylko mobilizacja Polski racjonalnej, ale i tych, którzy są rozczarowani dotychczasową polityką.

Bronisław Komorowski pogratulował Andrzejowi Dudzie i Pawłowi Kukizowi, który według exit poll zajął trzecie miejsce w pierwszej turze. Zaapelował też do wyborców Kukiza o poparcie. Prezydent zapowiedział, że już jutro przedstawi propozycje zmierzające do zwiększenia udziału obywateli w życiu publicznym.

Prezydent Komorowski wezwał Andrzeja Dudę do debaty o najważniejszych problemach Polski. Telewizja Polska proponuje, aby odbyła się ona za tydzień, 17 maja, o 20.25. - Czeka nas ciężka praca, ale wierzę w zwycięstwo - zakończył Bronisław Komorowski.

d11yvvx

- Czeka nas ciężka praca, twarda walka, ale jestem przekonany, że również zwycięstwo - powiedział Bronisław Komorowski po ogłoszeniu sondażowych wyników I tury wyborów prezydenckich. Wezwał też kandydata PiS Andrzeja Dudę do debaty.

Urzędujący prezydent ocenił, że konieczne jest "intensywne działanie na rzecz przywrócenia wiary w polską demokrację, w Polskę obywatelską".

- Dlatego już dzisiaj zwracam się o współpracę do licznej grupy wyborców, niewątpliwie rozczarowanych i oczekujących szybkich, szybszych zmian, szybkiej modernizacji kraju, i akcentujących potrzebę pobudzenia aktywności obywatelskiej jako źródła siły i energii społecznej w Polsce - powiedział Komorowski.

Zapowiedział, że w poniedziałek przedstawi "konkretne wnioski i konkretne propozycje" adresowane do tej grupy wyborców.

d11yvvx

Komorowski pogratulował wyniku wyborczego Pawłowi Kukizowi i Andrzejowi Dudzie (PiS). Kandydata PiS, z którym będzie konkurował w drugiej turze wyborów, wezwał też do debaty "o sprawach dla Polski najważniejszych".

- Nie miejmy złudzeń, czeka nas ciężka praca, twarda walka, ale jestem przekonany, że również zwycięstwo - podkreślił.

Według sondażu Ipsos Duda uzyskał 34,8 proc. głosów, Komorowski - 32,2 proc., trzeci wynik - 20,3 proc. - uzyskał Paweł Kukiz.

d11yvvx

Podziel się opinią

Share
d11yvvx
d11yvvx
Więcej tematów