Trwa ładowanie...
d2rebr4
kraków

Bloger nie ma litości dla Krakowa. „Miasto próbowało mnie zabić”

Inżynier Thierry Ollivero podzielił się na znanym blogu Future Travel wrażeniami z pierwszej podróży do Polski. Celem jego wizyty był Kraków. Francuz określił stolicę małopolski jako jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Niestety nie szczędził też miastu wielu gorzkich słów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bloger nie ma litości dla Krakowa. „Miasto próbowało mnie zabić”
(Agencja Gazeta (Mateusz Skwarczek))
d2rebr4

Jego wrażenia popsuła fatalna jakość powietrza, którą zastał na miejscu. Wydawałoby się, że o krakowskim smogu powiedziano już wszystko… Nic bardziej mylnego. Thierry nie oburzał się bynajmniej na podwyższoną zawartość dwutlenku węgla w powietrzu. Jego rozgoryczenie wywołał wszechobecny smród wywołany przez tlenek azotu, dwutlenek siarki i inne toksyczne gazy, które w przeciwieństwie do bezwonnego dwutlenku węgla mają potwornie przykry zapach.

- Można się od tego poważnie rozchorować. Jednak bardziej od tych wszystkich zanieczyszczeń skręca mnie, kiedy w 2017 roku słyszę ludzi, którzy twierdzą, że człowiek ma znikomy wpływ na środowisko.

Takie osoby zapraszam do Krakowa.

d2rebr4

Jest mi niedobrze, kiedy słyszę ludzi twierdzących, że państwowe agencje badające zmiany klimatu działają pod dyktando ekologów i publikują kłamstwa na temat tempa zmian środowiska.

Takie osoby zapraszam do Krakowa.

Jest mi niedobrze, kiedy słyszę ludzi twierdzących, że globalne ocieplenie to największe kłamstwo w nowoczesnej historii świata.

Takie osoby zapraszam do Krakowa.

d2rebr4

Jest mi niedobrze, kiedy słyszę ludzi twierdzących, że węgiel jest lepszy dla środowiska niż atom, podczas gdy do wyprodukowania tej samej ilości energii, którą daje 1 kg uranu, potrzeba 2,7 mln kg węgla.

Takie osoby zapraszam do Krakowa.

Jest mi niedobrze, kiedy słyszę ludzi twierdzących, że inwestycje w odnawialne źródła energii to marnowanie czasu i pieniędzy.

Takie osoby zapraszam do Krakowa.

d2rebr4

Jest mi niedobrze, kiedy słyszę ludzi twierdzących, że zachowanie kilku tysięcy miejsc pracy (w kopalniach – przyp. autor) jest ważniejsze niż zdrowie milionów obywateli.

Takie osoby zapraszam do Krakowa – tymi argumentami Thierry Ollivero zachęca wszystkich zwolenników węgla, teorii spiskowych na temat globalnego ocieplenia i przeciwników energii atomowej do odwiedzin najbardziej toksycznego miasta w Europie.

Autor dodaje, że nie jest ekologiem, a jedynie dostrzega poważne zagrożenie, jakie niesie za sobą palenie węglem. Na blogu zachęca też Polaków do stworzenia „antywęglowej koalicji” w walce o lepsze powietrze. Jego tekst nie został bez odzewu. Kilku internautów potwierdziło jego spostrzeżenia, jednak zaznaczyło, że problem smogu dotyczy niemal całej Polski, a Kraków jest jedynym miastem, który podjął kompleksowe działania na rzecz walki z zanieczyszczonym powietrzem.

d2rebr4

Podziel się opinią

Share
d2rebr4
d2rebr4
Więcej tematów