Trwa ładowanie...

Bielszczanie wygrali - Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zamknie spalarnie

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach podjął decyzję o zamknięciu spalarni odpadów medycznych w Bielsku-Białej. Po zbadaniu powietrza, okazało się, że normy powietrza są wielokrotnie przekroczone.

Share
Bielszczanie wygrali - Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zamknie spalarnie
Źródło: Facebook, Fot: Bielszczanie Przeciw Spalarni
d4kkd7g

Mieszkańcy Bielska-Białej przez lata protestowali przeciwko spalarni odpadów medycznych. W końcu weszli do bielskiej siedziby wojewódzkiej inspekcji ochrony środowiska, domagając się wyników pomiaru powietrza.

Raporty jednoznacznie wskazywały przekroczenie emisji szkodliwych substancji. To spowodowało, że udało wygrać się wojnę z utrudniającym życie "sąsiadem".

d4kkd7g

- Została podjęta decyzja, która jest wydawana naprawdę bardzo rzadko, raz na kilka lat w całej Polsce. Spalarnia została zamknięta. Teraz przedsiębiorstwo będzie musi w sposób zastępczy realizować problem gospodarki odpadami niebezpiecznymi - mówią Wirtualnej Polsce inspektorzy środowiska.

Wojna ze spalarnią rozpoczęła się kilka lat temu, kiedy mieszkańcy domów sąsiadujących ze spalarnią zauważyli kłęby czarnego dymu z komina zakładu. Według WIOŚ liczba przetworzonych tu odpadów zwiększono nawet o 2000 ton w skali roku.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4kkd7g

Podziel się opinią

Share
d4kkd7g
d4kkd7g
Więcej tematów