Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Bielszczanie wygrali - Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zamknie spalarnie

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach podjął decyzję o zamknięciu spalarni odpadów medycznych w Bielsku-Białej. Po zbadaniu powietrza, okazało się, że normy powietrza są wielokrotnie przekroczone.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bielszczanie wygrali - Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zamknie spalarnie
(Facebook, Fot: Bielszczanie Przeciw Spalarni)

Mieszkańcy Bielska-Białej przez lata protestowali przeciwko spalarni odpadów medycznych. W końcu weszli do bielskiej siedziby wojewódzkiej inspekcji ochrony środowiska, domagając się wyników pomiaru powietrza.

Raporty jednoznacznie wskazywały przekroczenie emisji szkodliwych substancji. To spowodowało, że udało wygrać się wojnę z utrudniającym życie "sąsiadem".

- Została podjęta decyzja, która jest wydawana naprawdę bardzo rzadko, raz na kilka lat w całej Polsce. Spalarnia została zamknięta. Teraz przedsiębiorstwo będzie musi w sposób zastępczy realizować problem gospodarki odpadami niebezpiecznymi - mówią Wirtualnej Polsce inspektorzy środowiska.

Wojna ze spalarnią rozpoczęła się kilka lat temu, kiedy mieszkańcy domów sąsiadujących ze spalarnią zauważyli kłęby czarnego dymu z komina zakładu. Według WIOŚ liczba przetworzonych tu odpadów zwiększono nawet o 2000 ton w skali roku.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów