Trwa ładowanie...
dfh6gaj

Bieg Niepodległości 2019 Wrocław. Nowa impreza zaskoczy biegaczy i kibiców

Wrocławski Bieg Niepodległości to nowa impreza na biegowej mapie Polski. W poniedziałek 11 listopada biegacze zmierzą się z 10-kilometrowym dystansem. Którędy będzie przebiegać trasa Biegu niepodległości? Szykują się spore utrudnienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
1. Bieg Niepodległości we Wrocławiu. Trasa i dystans dla biegaczy
1. Bieg Niepodległości we Wrocławiu. Trasa i dystans dla biegaczy (Wikimedia Commons CC0, Fot: pixabay/ CC0 Public Domain)
dfh6gaj

Bieg Niepodległości to jeden z najpopularniejszych biegów w Polsce. W Warszawie miłośnicy biegania już po raz 31. będą aktywnie świętować Dzień Niepodległości. Wrocławianie po raz pierwszy uczczą 11 listopada na sportowo.

Trasa Biegu Niepodległości we Wrocławiu rozpocznie się w samym centrum miasta. Biegacze wystartują spod zabytkowego Ratusza na Rynku. Następnie pobiegną m.in. ul. Grodzką, św. Jadwigi, Sienkiewicza, kard. Wyszyńskiego, św. Katarzyny, Podwalem, Dworcową, Marszałka Piłsudskiego i Ruską. Meta biegu będzie znajdować się na Rynku. Na pokonanie całej, 10-kilometrowej trasy, biegacze mają ok. 2 godzin.

We Wrocławskim Biegu Niepodległości mogą wziąć udział maksymalnie 3 tysiące biegaczy. Do 31 października zapisy były prowadzone za pośrednictwem strony wydarzenia. od 1 do 9 listopada chętni mogą zgłaszać się w Biurze Zawodów, czyli w siedzibie Młodzieżowego Centrum Sportu przy al. Ignacego Jana Paderewskiego 35. Tam też można odebrać pakiet startowy wraz z numerem startowym.

Bieg Niepodległości wystartuje o godzinie 17. W jego trakcie mieszkańcy miasta będą musieli liczyć się z utrudnieniami na drogach oraz ze zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Szczegółów na temat zmian w kursowaniu autobusów i tramwajów można szukać na stronie wrocławskiego MPK. Zgodnie z komunikatem utrudnienia dotkną wszystkich linii.

dfh6gaj

Wrocławski Bieg Niepodległości 2019 to nie tylko zmagania sportowe

Pierwszemu Wrocławskiemu Biegowi Niepodległości będą towarzyszyć atrakcje nie tylko sportowe. Organizatorzy zapowiadają, że na trasie biegu, co ok. 2 km, kibice i zawodnicy będą mijać atrakcję związaną z obchodami 11 listopada. Będą to m.in. występy grup rekonstrukcyjnych, wykonawcy wojennych piosenek, czy też wystawy starych fotografii.

dfh6gaj

Podziel się opinią

Share
dfh6gaj
dfh6gaj
Więcej tematów