Trwa ładowanie...
d463gwb

Biedroń zdradza, jaka będzie pierwsza decyzja Wiosny... jeśli wejdą do Sejmu

- Trzeba oddzielić prokuraturę od Ministerstwa Sprawiedliwości - zapowiedział w niedzielę w Białymstoku Robert Biedroń. Polityk podkreślił, że jeśli jego ugrupowanie dostanie się do Sejmu, będzie to dla niego jeden z priorytetów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń
Robert Biedroń (East News)
d463gwb

Robert Biedroń ocenił, że szef prokuratury powinien mieć taki sam status jak Rzecznik Praw Obywatelskich czy prezes Najwyższej Izby Kontroli. Odniósł się w ten sposób do doniesień TVN. Zdaniem dziennikarzy tej stacji, gdy Młodzież Wszechpolska zbierała poparcie przed wyborami samorządowymi w 2014 roku, miało dojść do fałszowania podpisów. Według autorów reportażu, kiedy jesienią ubiegłego roku śledczy chcieli zająć się tą sprawą, odebrano im akta.

"Budzą się demony i wygrywa Prawo i Sprawiedliwość"

Dopytywany przez dziennikarzy Biedroń podkreślił, że Prokurator Generalny powinien cieszyć się większą autonomią i być wolnym od wszelkich politycznych powiązań.

d463gwb

- Nie może być tak, że polityk ręcznie, jak za pomocą konsoli czy marionetki, steruje prokuraturą, która powinna być w państwie demokratycznym, w sercu Europy, niezależna - cytuje polityka RMF FM.

Były prezydent Słupska stwierdził, że obecna sytuacja to "degrengolada". Uznał, że obowiązujące rozwiązania prawne podważają zaufanie obywateli do państwa.

- Jeżeli obywatel wie, że polityk może naciskać na prokuraturę, to traci po prostu zaufanie do państwa, traci zaufanie do wymiaru sprawiedliwości, a wtedy budzą się demony i wygrywa Prawo i Sprawiedliwość - mówił.

d463gwb

W najnowszym sondażu poparcia partii politycznych ugrupowanie Roberta Biedronia zdobyło 8,6 proc. głosów uzyskując trzecie miejsce. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lutym, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość - 39,7 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d463gwb

Podziel się opinią

Share
d463gwb
d463gwb
Więcej tematów