Trwa ładowanie...
d46qngx

Biały Dom pogratulował zwycięstwa Andrzejowi Dudzie

Biały Dom pogratulował prezydentowi-elektowi Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach prezydenckich, dziękując dotychczasowemu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu za wspieranie więzi polsko-amerykańskich i za silne przywództwo Polski w regionie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biały Dom w Waszyngtonie
Biały Dom w Waszyngtonie (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d46qngx

"Gratulujemy prezydentowi-elektowi Andrzejowi Dudzie jego wyboru na prezydenta w wyborach 24 maja w Polsce (...) Dziękujemy również prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu za jego wspieranie polsko-amerykańskich więzi i jego silnego przywództwa w regionie" - głosi opublikowane w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego oświadczenie rzecznika Białego Domu.

W oświadczeniu podkreślono, że naród polski "pozostaje wzorem wolności i demokracji w regionie" a Polska jest "jednym z najbliższych partnerów transatlantyckich USA i niezłomnym sojusznikiem w ramach NATO".

"Cieszymy się na współpracę z prezydentem-elektem Dudą, aby promować nasze wspólne wartości i budować bardziej demokratyczny, dostatni i bezpieczny region oraz pogłębiać i tak już silne partnerstwo między naszymi dwoma krajami i narodami w nadchodzących latach" - głosi oświadczenie rzecznika Białego Domu.

d46qngx

Zobacz również: PKW podała oficjalne wyniki wyborów

d46qngx

Podziel się opinią

Share
d46qngx
d46qngx
Więcej tematów