Trwa ładowanie...

Będzie cmentarz dla zwierząt w Krakowie. Czeka nas kolejne referendum?

„Powinno być referendum w sprawie cmentarzyska dla zwierząt” – podsumowała sesję rady miasta Katarzyna Pabian. Po burzliwej dyskusji o grzebisku, radni zdecydowali o budowie, ale co do lokalizacji, już nie byli tak jednomyślni. Każdy chciał z dala od swojego miejsca zamieszkania.
Share
Będzie cmentarz dla zwierząt w Krakowie. Czeka nas kolejne referendum?
Źródło: WP, Fot: Robert Kulig
d2erdfc

To już pewne. Będzie cmentarz dla małych zwierząt w Krakowie. Na burzliwej sesji rady miasta, rajcowie zdecydowali o jego powstaniu. Ale w kwestii lokalizacji nie było jednomyślności.

- Czas najwyższy uporządkować ten chaos w Krakowie. Każdy musi mieć prawo do pogrzebania swojego zwierzaka. Trzeba się tylko zastanowić gdzie to ma być. Najlepszą lokalizacją będzie Barycz – mówi Wirtualnej Polsce Józef Pilch, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Wskazane miejsce było już niegdyś oprotestowane przez mieszkańców i po długich negocjacjach wstrzymano się od inwestycji w tym rejonie.

d2erdfc

Kolejnym zaproponowanym punktem na mapie miasta, były okolice budowanej spalarni odpadów w Hucie. Jednak pozostało bez komentarza, ale radna Katarzyna Pabian wyszła z inicjatywą, która może pogodzić wszystkich mieszkańców.

- Kraków, jako milionowe miasto, nie może dłużej zwlekać z podjęciem decyzji o lokalizacji cmentarza. Zdecydowana część Rady jest za wybudowaniem. Chciałabym, żeby lokalizacja została wyłoniona na drodze konsultacji społecznych. Powinny zostać przeprowadzone po wakacjach, by wszyscy mieszkańcy mogli wziąć w nich udział. Dobrym momentem jest za połączenie wyborów parlamentarnych z lokalnym referendum – powiedziała Wirtualnej Polsce Katarzyna Pabian, radna Krakowa.

Mimo sporów w sprawie lokalizacji, wszyscy byli zgodni w sprawie samego grzebania domowych zwierząt.

- Nie może być tak, że utylizujemy nasze kochane zwierzęta, jak odpady - podsumowała burzliwą dyskusję rajców radna Anna Szybist.

d2erdfc

Pomysł poparło również Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa.

- Uważamy za niedopuszczalną obecnie panującą sytuację, w której właściciele zwierząt po ich śmierci muszą oddawać zwierzęta do utylizacji, przebywać daleką drogę do najbliższego cmentarza (w całym województwie małopolskim nie ma takiego miejsca), bądź łamać prawo poprzez grzebanie zwierząt w przydomowych ogródkach - poinformowali członkowie LA.

Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa podpisuje się pod treścią petycji skierowanej do Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, pod którą zebrano już kilka tysięcy podpisów. Oczekujemy, że władze Krakowa wreszcie znajdą miejsce, gdzie cmentarz mógłby powstać i przekonają do tego pomysłu okolicznych mieszkańców.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2erdfc

Podziel się opinią

Share
d2erdfc
d2erdfc
Więcej tematów