Trwa ładowanie...
d2db395

Bartłomiej Sienkiewicz komentuje doniesienia "Wprost". "Albo wieloryb w Wiśle, albo ja na okładce"

Były minister spraw wewnętrznych w rządzie PO - PSL, Bartłomiej Sienkiewicz ,odniósł się do publikacji tygodnika "Wprost", w której ujawniono, że zarobił miliony złotych na współpracy z PKN Orlen. - Jest kanikuła. Albo wieloryb w Wiśle albo Sienkiewicz na okładce - mówi nam Bartłomiej Sienkiewicz
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Według Bartłomieja Sienkiewicza, tekst we "Wprost" jest zmanipulowany
Według Bartłomieja Sienkiewicza, tekst we "Wprost" jest zmanipulowany (PAP, Fot: Andrzej Rybczyński)
d2db395

- To co jest napisane w tygodniku jest bzdurą, Jako minister spraw wewnętrznych składałem oświadczenia majątkowe. Nie ukrywałem informacji o swoim majątku. Z takimi artykułami jak we "Wprost" nie mam siły walczyć, szkoda słów na moje komentarze. Z firmą "Salvor i Wspólnicy" nie mam nic wspólnego od wielu lat. Przed objęciem stanowiska ministra sprzedałem udziały w spółce. Tekst jest zmanipulowany i nie odpowiada rzeczywistości. Wystarczy przejrzeć oświadczenia majątkowe i sprawozdania w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zastanawiam się nad złożeniem sądowego pozwu przeciwko tygodnikowi, ale mam złe doświadczenia w tej sprawie. W Polsce jest bowiem takie orzecznictwo, które pozwala opluwać polityków do końca życia - mówi Wirtualnej Polsce Bartłomiej Sienkiewicz.

    twitter.com
(twitter.com, Fot: Twitter.com)

Przypomnijmy, dzisiejszy tygodnik "Wprost" opisał kulisy współpracy Sienkiewicza z naftowym koncernem PKN Orlen. Ze spółką Sienkiewicz związał się pod koniec października 2003 r.. Prowadząc działalność gospodarczą pod nazwą ASBS –Othago podpisał umowę z Orlenem na sporządzanie analiz oraz serwisów informacyjnych. Średni miesięczny ryczałt wynosił 50 tys. zł netto plus dodatkowe zlecenia. Kolejne lata to dobry okres dla Sienkiewicza. Jego współpraca z Orlenem każdego roku przynosiła setki tysięcy złotych dochodów.

d2db395

Zobacz także: Bartłomiej Sienkiewicz: zaczynamy się przesuwać w stronę Azerbejdżanu

Od 2003 do 2018 roku firma "Analizy Systemowe Bartłomiej Sienkiewicz. Othago", a później spółka Salvor, otrzymała od PKN Orlen w sumie ok. 13 mln złotych. Jednak w 2013 roku polityk sprzedał wspólnikom swoje udziały w spółce i zlikwidował działalność gospodarczą. Według "Wprost", Sienkiewicz miał zarabiać nadal. "Zlecenia nieoficjalnie były jednak traktowane jako zlecenia "dla Sienkiewicza" i sowicie opłacane" - czytamy w artykule.

Zdaniem tygodnika, kluczowa dla zleceń miała być znajomość Bartłomieja Sienkiewicza z wiceprezesem PKN Orlen Mirosławem Kochalskim, kojarzonym z PiS. W 2018 roku, po objęciu fotela prezesa naftowego giganta przez Daniela Obajtka, współpracę ze spółką kojarzoną z Sienkiewiczem zakończono.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2db395

Podziel się opinią

Share
d2db395
d2db395