Trwa ładowanie...
dab49ar

Bardzo ciepły weekend! Wiemy, gdzie będzie nawet +16 st. C

Nad Polskę wędruje ciepły front. W sobotę będzie się przemieszczał od południowego-zachodu (Dolnego Śląska) w głąb kraju. W niedzielę większości Polski przyniesie już prawdziwie wiosenne temperatury. Będzie też sporo słońca.
Share
Wysokie temperatury spowodują roztopy. Może być niebezpiecznie
Wysokie temperatury spowodują roztopy. Może być niebezpiecznieŹródło: PAP/EPA, Fot: Clemens Bilan
dab49ar

- W sobotę będzie trochę chmur, ale miejscami widoczne przebłyski słońca. Spodziewamy się opadów, chociaż nie będą one zbyt intensywne. Od 3 do 5 stopni Celsjusza na Podlasiu, 6-9 st. C w centrum kraju, 11-12 st. C na południowym-zachodzie - mówi Wirtualnej Polsce Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Synoptyk podkreśla, że jeszcze lepiej będzie w niedzielę. - Spodziewamy się zdecydowanie więcej słońca i mniej opadów. W zasadzie słaby deszcz możliwy tylko na wybrzeżu i w górach. 7-8 st. C na północnym-wschodzie, 10-14 st. C w centrum i nawet 15-16 st. C na Dolnym Śląsku - dodaje Tomczuk.

Prognoza pogody na niedzielę: godz. 13-19 (Źródło: Biura Prognoz Cumulus)

   Cumulus
Źródło: Cumulus

Alert 1 stopnia dla trzech województw

Tak wysokich temperatur nie było od dawna. Oznacza to, że zalegający w górach śnieg teraz zacznie topnieć. W niektórych regionach Polski może się to wiązać z zagrożeniami podtopień. IMGW prognozuje wydanie ostrzeżeń dla trzech województw: sobota (dolnośląskiego), niedziela (dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego).

dab49ar

Ostrzeżenie oznacza, że "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia."

Zobacz wideo: Arktyczne mrozy i niedźwiedzie polarne. Ci Polacy są tym zachwyceni

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

Kolejny tydzień od 12 marca rozpoczniemy z podobnymi temperaturami w całym kraju. W ciągu dnia termometry wskażą 5-9 st. C na północnym–wschodzie oraz 12-16 st. C na zachodzie, w centrum i na południu kraju. Prawdziwie słoneczna pogoda nadejdzie w drugiej połowie tygodnia.

Prognozy sugerują jednak, że to nie definitywny koniec tegorocznej zimy. W następny weekend (17-18 marca) spodziewane jest znaczące ochłodzenie. W niektórych miejscach temperatura ponownie może spaść poniżej zera.

Źródło: Biuro Prognoz Cumulus, IMGW

dab49ar

Podziel się opinią

Share
dab49ar
dab49ar
Więcej tematów