WP

Atak nożownika pod Sukiennicami. Próbował ukraść pamiątkę

Dwudziestokilkuletni mężczyzna usiłował okraść jeden ze straganów w krakowskich Sukiennicach. Kiedy sprzedawca rzucił się za nim w pościg, sprawca wyciągnął nóż. Nożownika zatrzymała straż miejska. Podczas zatrzymania napastnik ranił funkcjonariuszkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podczas zatrzymania sprawca zachowywał się nieracjonalnie
Podczas zatrzymania sprawca zachowywał się nieracjonalnie (Shutterstock.com)
WP

Do zajścia doszło we wtorkowe przedpołudnie w Sukiennicach. Gdy sprzedawca zorientował się, że sprawca ukradł pamiątkę z jego straganu, zaczął go gonić. Zatrzymany wyciągnął jednak nóż. Sprzedawcy udało się uciec od napastnika.

Handlarz opisał strażnikom miejskim, jak wyglądał napastnik. Już kilka minut później strażnicy natknęli się na mężczyznę spacerującego spokojnie ulicą Szewską. Na ich widok mężczyzna ponownie wyciągnął nóż i zaatakował strażniczkę. Ta wytrąciła mu nóż z ręki i razem z drugim strażnikiem obezwładniła napastnika.

Strażnicy przekazali nożownika przybyłym na miejsce policjantom. Jak podaje rzecznik krakowskiej policji, mężczyzna zachowywał się nieracjonalnie i prawdopodobnie zbada go biegły psycholog. Dotychczas sprawca nie usłyszał żadnych zarzutów.

WP

Zobacz także: "To mogła być prowokacja". Rybacy odpierają zarzuty mordowania fok

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP