ycipk-3jmy20

Atak niedźwiedzia w Bieszczadach. Pan Stanisław: ugryzł mnie w ramię

Niedźwiedź zaatakował i poturbował mężczyznę w rejonie Komańczy w Bieszczadach. Mężczyźnie udało się uciec. Mocno zakrwawiony został zabrany karetką do szpitala. Teraz opowiada o spotkaniu ze zwierzęciem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Atak niedźwiedzia w Bieszczadach
Atak niedźwiedzia w Bieszczadach (East News)
ycipk-3jmy20

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło tydzień temu w sobotę w rejonie Komańczy. 57-letni pan Stanisław wybrał się na spacer na Chryszczatą w rejonie Komańczy. Las świetnie znał, bo przez lata pracował jako pilarz.

Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej", mężczyzna szedł poza szlakiem, ale niedaleko zrębu. - Nagle z góry usłyszałem ryk i zobaczyłem niedźwiedzia. Duży był, mógł ważyć ponad 200 kg - opowiada dziennikarzom.

google maps
Podziel się
ycipk-3jmy20

Mężczyzna powiedział, że zwierzę najpierw stało, po czym ruszyło na niego. - Nie zdążyłem nawet schować się za buka, jak mnie dopadł - dodał.

Dalej wszystko działo się bardzo szybko. Według relacji mężczyzny niedźwiedź przejechał mu łapą po brzuchu, a potem ugryzł w ramię.

Po ataku pan Stanisław upadł na ziemię. Słyszał, jak zwierzę próbuje dostać się do jego plecaka. Na szczęście niedźwiedź nie zaatakował drugi raz.

Atak niedźwiedzia. Cudem uratowany

ycipk-3jmy20

Pan Stanisław powiedział "Wyborczej", że krwawił. Udało mu się o własnych siłach odejść z tego miejsca. Pomocy udzielili mu uczestnicy "Pikniku przy torach” w Duszatynie.

Uczestnicy pikniku widzieli głębokie rany brzucha mężczyzny i ślad ugryzienia na ramieniu.

Mężczyzna został opatrzony i trafił karetką do szpitala w Sanoku. Ma nadzieję, że wyjdzie na święta.

"Piękna pogoda wręcz prowokuje do wypadów w teren. Oczywiście zachęcamy do tego każdego. Ale nie zapominajmy, że las jest domem wielu zwierząt i część z nich może być dla człowieka niebezpieczna. Wiosną niedźwiedzice opuszczają gawry z małymi niedźwiadkami. Często ich schronieniem są gęste fragmenty lasu np. młodniki. Wchodząc tam ryzykujemy, że na taką matkę się natkniemy i ona na naszą obecność zareaguje. Możliwe, że będzie to atak" - ostrzega na stronie Nadleśnictwo Komańcza na Facebooku.

ycipk-3jmy20

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3jmy20

ycipk-3jmy20
ycipk-3jmy20