Trwa ładowanie...
mon

Antoni Macierewicz: rządy PiS to najlepsza władza

- Każdy minister obrony narodowej musi wziąć na siebie odpowiedzialność i skutecznie odpierać próby wmanewrowania w mafijne układy - powiedział Antoni Macierewicz, zapytany o podłoże ataków ze strony opozycji i próby zdeprecjonowania jego decyzji dotyczących wojska przez ostatnie dwa lata.

Share
Antoni Macierewicz: rządy PiS to najlepsza władza
Źródło: East News, fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER
djnfp5l

- Życzę panu ministrowi Błaszczakowi dużo siły i determinacji, która doprowadzi do zmian w armii - powiedział były szef MON w wywiadzie dla "Gazety Polskiej". Podkreślił, że z własnego doświadczenia wie, że nie jest to łatwe.

Zapytany, czy może dojśc do buntu, odpowiedział stanowczo: "To w ogóle nie wchodzi w grę".

- Ci dawni wojskowi, którzy służą mediom za narzędzie do tworzenia negatywnej atmosfery, nie są zagrożeniem, bo ich wplyw na postawy żołnierzy jest żaden - stwierdził Macierewicz. Podkreślił jednak, że są oni odpowiedzialni za doprowadzenie armii do stanu, kiedy "istniało trzech dowódców o kompetencjach wzajemnie się nakładających, a armia był zmiejszana i zwijana".

djnfp5l

- W związku z tym nie mają autorytetu w wojsku, jak bardzo "Gazeta Wyborcza" i TVN starałyby się pokazać ich w pomnikowych pozach - dodał. Zaznaczył też, że szeregowi w Polsce wiedzą, kto sprawił, że mogą być nadal w armii po dwunastu latach służby.

Odnosząc się natomiast do nominacji generalskich, które zostały zablokowane przez Andrzeja Dudę, powiedział, że ta sytuacja nie powinna mieć miejsca, bo to blokuje rozwój armii.

Były szef MON był też oczywiście pytany o tragedię smoleńską.

- Jestem przekonany, że tragedia smoleńska zostanie wyjaśniona. Raport techniczny będzie znany wiosną. Jeżeli chodzi o stronę prawną, to zależy od prokuratury - powiedział Antoni Macierewicz w "Gazecie Polskiej".

- Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego przekazała do prokuratury wiele zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstw, które zostały zidentyfikowane podczas prac komisji - dodał.

djnfp5l

Podziel się opinią

Share
djnfp5l
djnfp5l
Więcej tematów