Trwa ładowanie...

Antoni Macierewicz leci do USA. Będzie rozmawiał o Smoleńsku

Antoni Macierewicz leci na obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 8. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej w "amerykańskiej Częstochowie". Jednym z punktów będzie dyskusja o katastrofie TU-154.

Share
Antoni Macierewicz leci do USA. Będzie rozmawiał o Smoleńsku
Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d22u6f6

V Forum Polonijne "Polonia Semper Fidelis - Budujmy Wielki Front Patriotyczny" odbędzie się 14-15 kwietnia w Narodowym Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii. Sanktuarium w Doylestown nazywane jest "amerykańską Częstochową".

Drugiego dnia forum odbędzie się dyskusja z udziałem Rodzin Smoleńskich i czlonków Podkomisji Rzadowej ds. zbadania Katastrofy nad Smoleńskiem z udziałem szefa tej komisji : min. Antoniego Macierewicza.

Opublikowano dokładny plan forum.

d22u6f6

Szefem komitetu organizacyjnego jest Tadeusz Antoniak - przewodniczący klubu "Gazety Polskiej" w Filadelfii. W zaproszeniu na uroczystość czytamy: "Pamięć o nich jest naszym obowiązkiem i przywilejem! Nie pozwólmy, aby Zbrodnia Katyńska, jak również śmierć polskiego Prezydenta łącznie ze wszystkimi ofiarami katastrofy, skazana była na naszą obojętność i zapomnienie!'

"Bądźmy tego dnia razem! Oddajmy cześć i hołd ofiarom obu tragedii" - brzmi apel.

Formu jest podzielone na panele tematyczne. O niepodległości Polski mają rozmawiać m.in. Tomasz Sakiewicz (szef "Gazety Polskiej") i Mira Wszelaka (szefowa Reduty Dobrego Imienia). A program artystyczny mają zapewnić Dariusz Kowalski (aktor) oraz Paweł Piekarczyk (bard bliski "GP" i Radiu Maryja) - czytamy na gazeta.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d22u6f6

Podziel się opinią

Share
d22u6f6
d22u6f6
Więcej tematów