placeholder_40djg1

Andrzej Duda zwołał spotkanie. Zaprosił liderów wszystkich partii

Prezydent Andrzej Duda zaprosił na spotkanie liderów wszystkich partii politycznych na godzinę 16. Z jego inicjatywy jest planowany również marsz przeciwko przemocy. Wydarzenie ma się odbyć jutro wieczorem w Gdańsku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest decyzja Dudy ws. ataku na Adamowicza
Jest decyzja Dudy ws. ataku na Adamowicza (PAP)
placeholder_40djg1

O tej sprawie poinformował rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski.

– Chciałbym przekazać informację, że prezydent zaprosił dzisiaj na 16:00 do Pałacu Prezydenckiego szefów partii politycznych, które działają w Polsce, celem omówienia inicjatywy prezydenta zorganizowania w dniu jutrzejszym wspólnego marszu przeciwko przemocy i nienawiści w Gdańsku - powiedział rzecznik.

Z kolei jak podała Beata Mazurek, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, na poniedziałkowym spotkaniu z prezydentem udział wezmą przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości i wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki i Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS.

placeholder_40djg1

Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku 27-letni mężczyzna zaatakował nożem i ciężko zranił prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Napastnikiem był Stefan W., odsiadujący wyrok 5 lat więzienia za napady z bronią. Wyszedł z więzienia w grudniu.

W poniedziałek Prokurator Okręgowy w Gdańsku wszczął śledztwo w sprawie próby zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i spowodowania ciężkich, zagrażających życiu obrażeń ciała. Wiadomo, że napastnik zaatakował nożem z 14,5-centymetrowym ostrzem.

placeholder_40djg1

Paweł Adamowicz przeszedł w nocy operację. Po południu lekarze poinformowali że prezydent Gdańska nie oddycha samodzielnie, jest nieprzytomny. - Toczymy walkę, aby utrzymać pacjenta przy życiu. Stan prezydenta jest ciężki, rokowania są niepewne. Prezydent Gdańska nie oddycha samodzielnie, jest wspomagany przez aparaturę - usłyszeli dziennikarze na konferencji prasowej prze Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, gdzie znajduje się Adamowicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
placeholder_40djg1
placeholder_40djg1