Trwa ładowanie...
d448x78
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Andrzej Duda: Polska potrzebuje zmiany władzy, by państwo można było naprawiać

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda przekonywał w Gorzowie Wielkopolskim, że Polska potrzebuje zmiany władzy, by można było zacząć naprawiać państwo. Za konieczne uznał m.in. odbudowę przemysłu, walkę o polskie sprawy w UE i zatrzymanie młodych ludzi w kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda
Andrzej Duda (PAP, Fot: Marcin Obara)
d448x78

- Polska potrzebuje zmiany i to bardzo pilnej, ale nie zmiany Polski. Dzisiaj potrzebuje zmiany władzy, po żeby można było zacząć polskie państwo naprawiać i to jest dzisiaj najważniejsze zadanie - mówił Duda.

Według niego konieczne są innowacje, zwłaszcza w przemyśle energetycznym i odbudowa polskiego przemysłu, w tym przy udziale europejskich projektów. - Takich jak plan Junckera, żebyśmy mogli finansować reindustrializację także w Polsce, odbudowę naszego przemysłu. To jest najważniejsze zdanie, żeby z Polski przestali wyjeżdżać młodzi ludzie. To też jest niezwykle ważne zadanie dla prezydenta, bo prezydent ma tutaj w moim przekonaniu ważną rolę do odegrania - mówił Duda.

Powtórzył, że jeżeli zostanie wybrany, powoła narodową radę rozwoju - grono ekspertów, którzy będą pracowali nad strategiami rozwoju. Za jeden z priorytetów uznał ochronę polskiej ziemi przed możliwością jej wykupu przez ludzi z zagranicy. Podkreślił też wagę bezpieczeństwa energetycznego, które w Polsce - jak mówił - gwarantuje węgiel.

d448x78

Z kolei bezpieczeństwo militarne powinna zapewnić silna i nowoczesna armia, której potencjał byłby tworzony na podstawie rodzimego przemysłu zbrojeniowego. Kandydat PiS zaznaczył też, że w Polsce "powinny stacjonować jednostki NATO. Uważam, że powinny być polsko-amerykańskie bazy, tu u nas powinna być twarda infrastruktura NATO, czyli broń - wyjaśnił.

Jego zdaniem doprowadzenie do takiego stanu rzeczy wymaga "twardego" stanowiska na arenie międzynarodowej, "aktywnej, rozważnej i odważnej polityki".

Na spotkanie z Dudą przyszło do biblioteki wojewódzkiej w Gorzowie ponad 300 osób. We wtorek kandydat PiS ma kontynuować objazd po Ziemi Lubuskiej. Przed południem odwiedzi Świebodzin, Sulechów i Zieloną Górą. W ostatnim z tych miast zaplanowano jego wystąpienie i spotkanie z mediami. Z Zielonej Góry Duda uda się do Nowej Soli, a na koniec wizyty w regionie odwiedzi Wschowę.

d448x78

Podziel się opinią

Share

d448x78

d448x78
Więcej tematów