Trwa ładowanie...
d21fpte

Amerykańscy żołnierze w drodze do Polski. Chodzi o manewry "Defender-Europe 2020"

"Defender-Europe 2020" to największe od 25 lat ćwiczenia wojskowe z udziałem wojsk amerykańskich i państw członkowskich NATO. Udział w nich weźmie blisko 37 tysięcy żołnierzy, z czego aż 20 tysięcy Amerykanów. Pierwsi amerykańscy żołnierze, którzy wraz ze sprzętem przybyli do Niemiec, przygotowują się już do przemarszu w kierunku Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykańscy żołnierze dotarli do Niemiec i stąd ruszyli w kierunku Polski w ramach manewrów "Defender-Europe 2020"
Amerykańscy żołnierze dotarli do Niemiec i stąd ruszyli w kierunku Polski w ramach manewrów "Defender-Europe 2020" (East News)
d21fpte

Do Niemiec ze Stanów Zjednoczonych przybędzie w najbliższym czasie 20 tysięcy żołnierzy z USA. Pierwszy statek z amerykańskim sprzętem ze stanu Georgia przybył w piątek do Niemiec. Wyładowano kontenery, cysterny, gąsienice, samochody terenowe (Humvee).

Wojsko będzie się przemieszczać transportem kolejowym, w kolumnach lądowych, oraz z wykorzystaniem transportu rzecznego przez Niemcy w Europy Wschodniej. Miejscami rozmieszczenia wojsk są Polska i kraje bałtyckie.

Transport w większości przypadków będzie się odbywał nocami. Poinformował o tym generał Martin Schelleis, szef natowskiego dowództwa logistycznego. Wszystko po to, by zniwelować utrudnienia dla mieszkańców.

d21fpte

Ekspert od polityki obronnej niemieckiej Lewicy Alexander Neu skrytykował manewry jako " nieodpowiedzialne wymachiwanie szabelką" i niepotrzebną "prowokację" Rosji. Komendant wojsk amerykańskich w Europie generał Christopher Cavoli zapewnił jednak, że "obecne ćwiczenia to typowe manewry obronne, które jedynie służą wzmocnieniu NATO".

W najbliższych dniach odbędą się akcje protestacyjne przeciwko "Defender-Europe 2020".

Źródło: polskieradio24.pl, Interia

CZYTAJ TEŻ: Amerykańscy żołnierze trafią z Niemiec do Polski?

d21fpte

Zobacz też: Andrzej Duda otworzył swoje biuro. Przeciwnicy zostawili dla niego "prezent"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21fpte

Podziel się opinią

Share

d21fpte

d21fpte
Więcej tematów