Trwa ładowanie...

Akt oskarżenia dla biznesmena za skatowanie żony

Małopolski biznesmen odpowie wraz z kolegą przed sądem za skatowanie żony. Krakowska Prokuratura Okręgowa poinformowała w piątek o skierowaniu w tej sprawie aktu oskarżenia do sądu. Sprawa była głośna w lokalnych mediach, ze względu na bestialskie działanie sprawców.

Share
Akt oskarżenia dla biznesmena za skatowanie żony
Źródło: WP, Fot: Marcin Gadomski
d4481ub

Prokuratura oskarżyła 43-letniego biznesmena Pawła W. i jego 30-letniego kolegę Mariusza K. o to, że w marcu ub.r. w Stróży, działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia kobiety, pobili ją brutalnie, lecz zamierzonego skutku nie osiągnęli z uwagi na interwencję policji.

Według oskarżenia sprawcy przewrócili kobietę na podłogę, bili ją pięściami i kopali po głowie i całym ciele.

d4481ub

Dodatkowo Mariusz K. - jak pisze prokuratura w akcie oskarżenia - zadawał ofierze ciosy nożem w okolicę głowy i po całym ciele.

W ten sposób sprawcy spowodowali u zaatakowanej kobiety liczne obrażenia, w tym złamanie kręgosłupa szyjnego i ucisk na rdzeń kręgowy, co spowodowało rozwijającą się ostrą niewydolność oddechową i realnie zagroziło jej życiu.

Paweł W. oskarżony także został o podpalenie we wrześniu 2015 r. pojazdów i spowodowanie straty ponad 55 tys. zł oraz sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy, a także o grożenie policjantom i znieważanie ich podczas zatrzymania. Podobne zarzuty za działania w stosunku do policjantów usłyszał Mariusz K.

- Oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych czynów przedstawiając wersje przebiegu zdarzeń odmienne od ustalonej na podstawie całokształtu dowodów zgromadzonych w śledztwie - poinformował prok. Jacek Para.

d4481ub

Jak oddawała policja i krakowskie media, początek zdarzenia miał miejsce w Krakowie, gdzie w jednym z lokali Paweł W. prosił szwagra o załagodzenie konfliktu z żoną, a następnie napadł na niego z kolegą. Kiedy szwagier uciekł, Paweł K. postanowił pojechać do Stróży do żony. Kobieta, zawiadomiona przez brata, wezwała policję. Podczas zatrzymania napastnicy byli niezwykle agresywni.

Za usiłowanie zabójstwa grozi im kara pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, kara 25 lat albo dożywotniego pozbawienia wolności.

d4481ub

Podziel się opinią

Share
d4481ub
d4481ub
Więcej tematów