Trwa ładowanie...
d4h8rrs
policja

Akcja "Wielkanoc 2017". Złe wieści z dróg

W piątek doszło do 86 wypadków, w których zginęło 10 osób, a 92 zostały ranne - wynika z danych opublikowanych przez Komendę Główną Policji. Funkcjonariusze apelują o rozsądek w tracie jazdy i przypominają, że nie będą mieć litości, zwłaszcza dla nietrzeźwych kierowców. Tylko minionej doby zatrzymano ich blisko 250.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja
Policja (Policja)
d4h8rrs

Kolejnej fali wzmożonego ruchu policjanci spodziewają się w świąteczny poniedziałek, kiedy wiele osób będzie wracało z wielkanocnego odpoczynku. Funkcjonariusze proszą przy tej okazji nie tylko o ostrożną jazdę, ale także o życzliwość na drodze. Przestrzegają, że nadmierny pośpiech stwarza niepotrzebne zagrożenie na drodze.

Policja przypomina też, że drugi dzień Wielkanocy - lany poniedziałek - nie oznacza, że będą tolerowane chuligańskie wybryki. Tego dnia zabronione jest polewanie przechodniów wiadrami pełnymi wody, wylewanie jej z okien czy zrzucanie z wiaduktów worków wypełnionych wodą na jadące samochody.

Funkcjonariusze ostrzegają, że za takie zachowanie grozi mandat, a jeśli osoba polana zgłosi to jako naruszenie nietykalności cielesnej - nawet postępowanie.

Uwaga na złodziei

Policja alarmuje również, że w okresie świątecznym częściej niż w pozostałe dni zdarzają się kradzieże portfeli, samochodów, a nawet włamania do mieszkań. Złodzieje wykorzystują zamieszanie związane z przygotowaniami do Wielkanocy, a także fakt, że wielu Polaków zostawia mieszkania bez opieki. Zobacz, na co powinienieś zwrócić szczególną uwagę, aby ustrzeć się przed złodziejami.

Źródło: polskieradio.pl, WP

Przeczytaj również: Policjanci z trzech miast szukali rzekomo uprowadzonego

d4h8rrs

Podziel się opinią

Share
d4h8rrs
d4h8rrs
Więcej tematów