Trwa ładowanie...
d4cs54e

Wielkanoc

Najnowsze informacje
Fotolia
Źródło: Fotolia

Wielkanoc na najważniejsze święto dla chrześcijan. Jest świętem ruchomy, które w Kościele katolickim wypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. W Kościele zachodnim i wschodnim nieco inaczej wyliczana jest data tego święta i tylko raz na jakiś czas przypada w tym samym terminie. Tak było w 2014 roku. Przeważnie prawosławni świętują zmartwychwstanie Jezusa później, maksymalnie nawet pięć tygodni po katolikach.

W okresie Wielkanocy biskupi w kazaniach zwracają wiernym uwagę na wiele spraw. W 2016 roku papież Franciszek zaapelował o zakończenie wojny w Syrii. Kardynał Nycz mówił m.in. o roli przebaczenia, które odbudowuje w człowieku to wszystko, co popsuł on przez grzech - zarówno w wymiarze swojego indywidualnego życia, jak i w wymiarze życia społecznego. A abp. Stanisław Gądecki wzywał do pojednania narodowego.

Wielkanoc to też czas wzmożonego ruchu na drogach i pracy policji. Co roku w okresie świąt giną ludzie w wypadkach. W 2016 roku było to 28 osób, a 315 osób zostało rannych w 240 wypadkach. Natomiast w 2015 roku było 217 wypadków na polskich drogach.

d4cs54e

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cs54e
d4cs54e
d4cs54e
Więcej tematów
d4cs54e