Trwa ładowanie...
do5o3xk

Adwent 2020. Dlaczego nie zawsze trwa tyle samo?

Adwent to czas w roku liturgicznym, poprzedzający Boże Narodzenie. Kiedy się zaczyna i ile trwa? Od czego zależy długość adwentu?
Share
Adwent 2020
Adwent 2020Źródło: Pixabay
do5o3xk

Adwent 2020. Wszystko, co warto o nim wiedzieć

  • Co to jest adwent? W kościele chrześcijańskim jest to ważny czas w roku poprzedzający Boże Narodzenie. Wtedy wierni radośnie oczekują ponownego przyjścia na świat Jezusa Chrystusa. Według brewiarza adwent to "okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi; równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia".
  • Kiedy rozpoczyna się adwent 2020? Już się rozpoczął, dokładnie - w niedzielę 29 listopada. Początek adwentu co roku może być różny. Wszystko zależy od tego, w jaki dzień tygodnia wypada Wigilia i Boże Narodzenie.
  • Jak długo trwa adwent 2020? Okres adwentu zawsze obejmuje 4 niedziele, czyli trwa około 3 tygodni. Jeśli Wigilia przypada w niedzielę, to wówczas jest ona ostatnią niedzielą adwentu. W tym roku 24 grudnia będzie w czwartek, zatem okres adwentu potrwa 3 tygodnie i 4 dni.
  • Słowo "adwent" pochodzi od łacińskiego "adventus" oznaczającego przejście.
  • Co to są roraty? Msze roratne odprawiane są przez cały adwent o świcie, najczęściej między godziną 6:00 a 7:00.
do5o3xk

Ferie zimowe 2021. Co z wyjazdami na narty? Cezary Tomczyk: sprawa jest kuriozalna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

do5o3xk

Podziel się opinią

Share
do5o3xk
do5o3xk
Więcej tematów