Trwa ładowanie...
po

Adamowicz: wystraszyli się mojej kandydatury. Mogą po mnie przyjść jak po Frasyniuka

Prezydent Gdańska twierdzi, że żaden z polityków PiS nie będzie w stanie zagrozić mu w walce o reelekcję. Podkreśla również, że PiS obawia się jego kandydatury i traktuje go jako przeszkodę w drodze do przejęcia władzy w mieście.

Share
Adamowicz: wystraszyli się mojej kandydatury. Mogą po mnie przyjść jak po Frasyniuka
Źródło: Forum, Fot: Łukasz Dejnarowicz
d3ijd7q

- Nie boję się. Mam wrażenie, że PiS nie było przygotowane na moją kandydaturę i nie ma polityka, który mógłby mi zagrozić. Mogą przyjść po mnie jak po Frasyniuka - zadeklarował w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Paweł Adamowicz odniósł się również do zarzutów, jakie zostały mu postawione w związku z podaniem nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych.

d3ijd7q

- Przypomnę, że prokuratura złożyła wniosek do sądu o umorzenie mi zarzutów, wystawiła mi karę pieniężną, a kiedy ministrem sprawiedliwości został Zbigniew Ziobro, nakazał prokuraturze wycofać wniosek z sądu. Zwrócę również uwagę, że prokuratura nie skończyła, wydawałoby się błahych, postępowań w sprawie organizacji przeze mnie jubileuszu Trybunału Konstytucyjnego - powiedział.

Zobacz także: Głośne zatrzymanie Frasyniuka. "Dzikość państwa PiS się pokazała"

Prezydent Gdańska podkreśla również, że PiS nie ma kandydata, który byłby w stanie pokonać go w wyborach, dlatego "wystraszyło się jego kandydatury". Skomentował również zamieszanie związane z tym, czy wystartuje w wyborach z ramienia PO czy jako kandydat niezależny.

- PO powinna postawić na najsilniejszych kandydatów. Nie możemy oddać samorządów PiS-owi, bo to jest jeden z ostatnich bastionów wolności i niezależności od władzy totalnej - stwierdził.

Źródło: "Rzeczpospolita"

d3ijd7q

Podziel się opinią

Share
d3ijd7q
d3ijd7q
Więcej tematów