Trwa ładowanie...
d2sopaz

Abp Sławoj Głódź przestanie pełnić swą funkcję? "Kwestia kilku miesięcy"

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź może niebawem przestać pełnić swą funkcję - powiedział w TVN24 publicysta Tomasz Terlikowski. Wskazał jednocześnie na powód możliwego odejścia Głodzia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Sławoj Leszek Głódź może zostać pozbawiony metropolii gdańskiej
Abp Sławoj Leszek Głódź może zostać pozbawiony metropolii gdańskiej (East News, Fot: Wojciech Stróżyk/Reporter)
d2sopaz

- Wszystko wskazuje na to, że w ciągu kilku miesięcy ksiądz arcybiskup przestanie być metropolitą gdańskim, dlatego że zbliża się do wieku emerytalnego - powiedział znany m. in. z łamów "Frondy" Terlikowski.

Na antenie TVN24 Terlikowski potwierdził, że wiedza o zachowaniu Głódzia jest w środowisku powszechna i to od wielu lat. Skargi na poniżanie i wulgarne traktowanie podwładnych dochodzą ze wszystkich miejsc, w których na przestrzeni ostatnich trzech dekad duchowny pełnił posługę.

Abp Sławoj Głódź pozbawiony urzędu? "Kwestia kilku miesięcy"

- To, że ksiądz arcybiskup zachowuje się skandalicznie, że mobbingu nie można usprawiedliwić jego święceniami, nie ulega wątpliwości - mówił Terlikowski. Publicysta przypomniał, że odwołać Głódzia może tylko papież.

d2sopaz

Zobacz też: Poważne oskarżenia pod adresem abp. Sławoja Leszka Głodzia. "On nie ma się czym przejmować"

- Polski episkopat w tej sprawie nie ma kompletnie nic do powiedzenia - podkreślił. O nadużyciach apb. Sławoja Leszka Głodzia nuncjusza apostolskiego w Polsce poinformowali byli współpracownicy. Są one znane opinii publicznej od lat, ale do tej pory duchowny nie poniósł żadnych konsekwencji.

Czytaj też: Warszawa. Radna chce odebrać honorowe obywatelstwo Hoserowi i Głodziowi. "Nie widzę powodu, żeby to się nie udało"
Nietykalny jak Sławoj Leszek Głódź. "Musieliśmy wypić karnego i dopiero nas puszczał"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2sopaz

Podziel się opinią

Share
d2sopaz
d2sopaz
Więcej tematów