Trwa ładowanie...

7 pseudokibiców zatrzymanych przed meczem Legii. "Czynna napaść na funkcjonariuszy"

"Nie wszyscy, którzy zamierzali kibicować swoim drużynom, zachowywali się zgodnie z prawem".

7 pseudokibiców zatrzymanych przed meczem Legii. "Czynna napaść na funkcjonariuszy"
d12q0wd
d12q0wd

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi pseudokibicom zatrzymanym przez stołeczną policję przed meczem Legii Warszawa i Piasta Gliwice. Oprócz czynnej napaści na interweniujących funkcjonariuszy i odpalenia środków pirotechnicznych, zatrzymani usłyszeli również zarzuty posiadania narkotyków - informuje KSP .

Pierwszą interwencję policjanci musieli podjąć zanim jeszcze rozpoczął się mecz. Na Dworcu Zachodnim pseudokibice Piasta Gliwice odpalili środki pirotechniczne i zaczęli dewastować podstawione dla nich autokary, po czym zaatakowali interweniujących policjantów. Na miejscu zatrzymano trzy osoby, które odpowiedzą za czynną napaść na policjantów, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Jedna osoba natomiast odpowie za wykroczenie polegające na odpaleniu środków pirotechnicznych. Za ten czyn grozi kara grzywny, pozbawienia lub ograniczenia wolności.

Do zatrzymania kolejnych trzech pseudokibiców przez policjantów doszło także przed początkowym gwizdkiem sędziego. Również i w tym przypadku mężczyźni odpowiedzą za odpalenie środków pirotechnicznych, ale także za posiadanie narkotyków , za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

d12q0wd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12q0wd
Więcej tematów