Trwa ładowanie...
d430e45
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

6500 uchodźców dotarło do Austrii, część jest w drodze do Niemiec

Austriacka minister spraw wewnętrznych Johanna Mikl-Leitner poinformowała dziennikarzy na dworcu kolejowym w Wiedniu, że do Austrii dotarło już 6500 uchodźców z Węgier, z czego 2200 jest już w drodze do Niemiec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uchodźcy na autostradzie w pobliżu granicy austro-węgierskiej
Uchodźcy na autostradzie w pobliżu granicy austro-węgierskiej (PAP/EPA, Fot: ROLAND SCHLAGER)
d430e45

Wcześniej w sobotę Mikl-Leitner powiedziała, że policja nie użyje siły, by powstrzymać napływ uchodźców, skoro Austria i Niemcy otworzyły dla nich swoje granice.

Zaapelowała do Europy, aby wspomogła Austrię w udźwignięciu ciężaru masowego napływu imigrantów.

"Do tej pory o azyl w Austrii zwróciło się jedynie 10 uchodźców. Inni chcą jechać dalej, głównie do Niemiec. Ja jeszcze raz podkreślam, że nasza policja nie użyje siły wobec tych ludzi, rodzin i dzieci" - czytamy w oświadczeniu.

d430e45

Podziel się opinią

Share

d430e45

d430e45
Więcej tematów