ycipk-hgfiv9

5 lat więzienia za zabicie nastolatka. Ziobro interweniuje

Zbigniew Ziobro zapowiedział apelację od wyroku ws. śmierci 17-latka ugodzonego nożem. Zdaniem prokuratora generalnego, kara jest zbyt łagodna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
5 lat więzienia za zabicie nastolatka. Ziobro interweniuje
5 lat więzienia za zabicie nastolatka. Ziobro interweniuje (PAP, Fot: Piotr Nowak)
ycipk-hgfiv9

5 lat więzienia za zabicie nastolatka

Przypominamy, że do zdarzenia doszło w grudniu 2017 w podbydgoskiej miejscowości Brzoza. 18-letni wówczas Wojciech M. podczas bójki dwukrotnie dźgnął nożem o rok młodszego Patryka P. Ciosy przebiły tętnicę i doprowadziły do poważnych obrażeń wewnętrznych, w wyniku których doszło do zatrzymania krążenia, a w konsekwencji, także pracy serca.

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy na początku kwietnia uznał oskarżonego za winnego ciężkiego uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym. Wojciech M. został skazany na pięć lat więzienia. Musi również zapłacić 50 tys. zł zadośćuczynienia każdemu z rodziców zmarłego.

ycipk-hgfiv9

Interwencja Zbigniewa Ziobro

Wyrok bydgoskiego sądu skomentował prokurator generalny, minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro. Przyznał, że śmierć tak młodej osoby to potworna tragedia, a kara 5 lat pozbawienia wolności za zabicie człowieka jest oburzająco niska. Zarządził już kontrolę akt tej sprawy i zapowiedział apelację od wyroku.

Zwrócił uwagę na fakt, że za zabójstwo z zamiarem ewentualnym grozi nawet kara dożywocia. Ziobro wspomniał także o doniesieniach mediów, według których Wojciech M. mógł liczyć na specjalne traktowanie i taryfę ulgową ze względu na koneksje rodzinne. Jeżeli doniesienia się potwierdzą, sprawa będzie wymagała wyciągnięcia stosownych konsekwencji.

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Rostowski odpowiada Marszałkowi Senatu RP

ycipk-hgfiv9
ycipk-hgfiv9
ycipk-hgfiv9