Trwa ładowanie...
d4a34z5
d4a34z5
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

30 ofiar zamachów w Bagdadzie i przed konsulatem USA w Irbilu

Co najmniej 27 osób zginęło w Bagdadzie w dwóch zamachach bombowych; trzy osoby poniosły śmierć w wyniku eksplozji samochodu pułapki w pobliżu konsulatu amerykańskiego w Irbilu, stolicy irackiego Kurdystanu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4a34z5

Do pierwszego wybuchu samochodu pułapki doszło na bazarze w południowo-zachodniej dzielnicy Hal al-Amel w stolicy Iraku, a do drugiego we wschodniej dzielnicy Al-Habibija.

Departament Stanu USA potwierdził w piątek, że samochód z bombą eksplodował przed konsulatem w Ainkawie, na chrześcijańskim przedmieściu Ibrilu, stolicy autonomii kurdyjskiej, lecz nikt z amerykańskiego personelu nie ucierpiał.

d4a34z5

Według strony kurdyjskiej w wybuchu zginęły trzy osoby, a pięć zostało rannych.

Amerykański ośrodek monitorujący działalność islamistów w internecie SITE podał, że do zamachu w Irbilu przyznało się ugrupowanie Państwo Islamskie (IS). Miało ono napisać na Twitterze, że jego "bojownicy z Kirkuku zdetonowali bombę w samochodzie pod budynkiem konsulatu USA, co doprowadziło do zabicia i zranienia wielu osób".

Państwo Islamskie kontroluje prawie jedną trzecią terytorium Iraku i sąsiedniej Syrii, gdzie w zeszłym roku proklamowało kalifat. 8 sierpnia ubiegłego roku siły powietrzne międzynarodowej koalicji dowodzonej przez USA rozpoczęły naloty na pozycje IS i zrzuty pomocy humanitarnej w Iraku, częściowo w odpowiedzi na sytuację jazydów, których IS traktuje jako odstępców od wiary zasługujących na śmierć i masowo prześladuje.

d4a34z5

Podziel się opinią

Share

d4a34z5

d4a34z5
Więcej tematów