Trwa ładowanie...

1 września ruszy Pomorska Kolej Metropolitarna. Znamy nowe ceny biletów

Pierwszego września rozpocznie na stałe kursowanie Pomorska Kolej Metropolitarna. Dla podróżnych oznacza to nie tylko skrócenie czasu dojazdu do Gdyni i na lotnisko, ale także nowe bilety.

Share
1 września ruszy Pomorska Kolej Metropolitarna. Znamy nowe ceny biletów
Źródło: Materiały prasowe
d2pmga8

- Bilet jednorazowy strefowy w granicach jednego miasta - Gdańska lub Gdyni, czyli bilet miejski, będzie kosztować 3,50 zł. - Ofertę rozszerzono o nowe przystanki Gdańsk Rębiechowo i Gdańsk Osowa oraz Gdynia Wielki Kack - zauważa Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży PKP SKM w Trójmieście.

PKM oraz SKM, ponieważ mają wspólnego operatora naliczają ceny biletów według tych samych zasad. Dlatego przejazd z Gdyni do Gdańska, bez względu na wybór trasy kosztować będzie tyle samo – sześć złotych. Początek roku szkolnego oznacza również podwyżki cen biletów. Wzrośnie przede wszystkim koszt zakupu strefowego biletu dobowego. Uprawnia on do nieograniczonej liczby podróży w określonej strefie w ciągu 24 godzin od skasowania. Złotówkę więcej zapłacą podróżni jeżdżący na trasie Pruszcz-Żukowo-Wejherowo. Zmianie nie ulegnie cena biletów na podróż w jednym, wybranym mieście.

d2pmga8

Od wtorku, każdego dnia po trójmiejskich torowiskach będą jeździć 72 nowe składy pociągów. Od poniedziałku do piątku kursować będą co kwadrans. W pozostałe dni co pół godziny. Pierwszy skład wyruszać będzie z Gdyni oraz Gdańska krótko po 3.40. Jednak większość składów bieg swój zaczynać będzie stację dalej - we Wrzeszczu oraz Wielkim Kacku. Cały czas bowiem trwa remont linii kolejowej pomiędzy Ossową oraz Gdynią. Obecne torowisko nie ma dostatecznej przepustowości.

Nowy rozkład obowiązywać będzie jedynie do końca września. Wraz z początkiem października planowane jest wydłużenie kursów PKM-ki aż do Kartuz. Według przeprowadzonych badań z PKM może korzystać rocznie od 6,5 do 10,5 mln pasażerów. Dzięki PKM Gdańsk odzyska bezpośrednie połączenie kolejowe z Kartuzami i Kościerzyną, zniszczone w czasie II wojny światowej.

PKM to pierwsza wybudowana od 40 lat linia kolejowa w Polsce, a także pierwsza wybudowana przez samorząd. Warta miliard złotych inwestycja została w 68 procentach sfinansowana z funduszy europejskich.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2pmga8

Podziel się opinią

Share
d2pmga8
d2pmga8
Więcej tematów