ŚwiatW obawie przed Omikronem władze Niemiec zalecają natychmiastowe i maksymalne ograniczenie kontaktów

W obawie przed Omikronem władze Niemiec zalecają natychmiastowe i maksymalne ograniczenie kontaktów

W obawie przed Omikronem władze Niemiec zalecają natychmiastowe i maksymalne ograniczenie kontaktów
W obawie przed Omikronem władze Niemiec zalecają natychmiastowe i maksymalne ograniczenie kontaktów
Źródło zdjęć: © East News | Jakub Walasek/REPORTER

21.12.2021 15:40

Niemiecki Instytut im. Roberta Kocha zalecił "maksymalne ograniczenie kontaktów" w związku z rozprzestrzenianiem się w kraju wariantu Omikron. "Nowe zalecenia powinny zacząć obowiązywać "natychmiast" i trwać do połowy stycznia".

W komunikacie opublikowanym na Twitterze we wtorek 21 grudnia RKI zalecił m.in. "maksymalne ograniczenie kontaktów" i "maksymalne środki zapobiegania zakażeniom".

Podkreślono także, że Kampania szczepień uzupełniających i wstępnych musi być kontynuowana jak najszybciej, a podróże należy ograniczyć do tych absolutnie koniecznych.

Niemcy. "Natychmiastowe i maksymalne ograniczenie kontaktów"

Mimo, że w Niemczech fala zakażeń Omikronem jest jeszcze w fazie początkowej, "to spojrzenie za granicę pokazuje, że w wyniku tego wariantu należy się spodziewać fali infekcji o dotychczas nieobserwowanej dynamice.

- Omikron jest bardzo (...) zakaźny i często prowadzi do infekcji, które mogą być przekazywane dalej, nawet u osób w pełni zaszczepionych i wyleczonych — podkreślił RKI w swoim komunikacie.

Wstępne analizy Instytutu wskazują, że "Omikron może być przyczyną większości infekcji w Niemczech już na początku stycznia 2022 roku, a także kilkudziesięciu tysięcy przypadków infekcji dziennie". Dodano, że w obecnych warunkach liczba zakażeń nowym wariantem w Niemczech podwaja się mniej więcej co trzy dni.

Popołudniu 21 grudnia, kanclerz Olaf Scholz oraz premierzy krajów związkowych mają podjąć decyzję w sprawie ograniczenia kontaktów od 28 grudnia.

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (40)
Zobacz także