Trwa ładowanie...
d1pu3z8

Polska policja: euro nie do podrobienia

Znak wodny, nitka zabezpieczająca i pasek holograficzny, a w przypadku większych nominałów - hologram i farba optycznie zmienna - takie są zabezpieczenia banknotów euro, które już od 1 stycznia 2002 r. zastąpią pieniądze 12 państw Unii Europejskiej.

d1pu3z8
d1pu3z8

_ Praktycznie nie do podrobienia_ - tak o nowych banknotach mówi podinspektor Wojciech Frączak z wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji.

Policjanci z całej Polski, podobnie jak pracownicy Narodowego Banku Polskiego i banków komercyjnych, szkoleni są, jak odróżniać fałszywe banknoty.

Podinspektor Frączak zapewnił, że do te nie pojawiły się jeszcze na polskim rynku fałszywe euro.

Chodzi przecież o solidne państwa z solidną tradycją dobrego pieniądza, to i euro jest solidnie zabezpieczone- powiedział prezes NBP Leszek Balcerowicz. Dodał, że wprowadzenie nowego pieniądza to zmiana nie tylko ekonomiczna, ale i społeczna. Zdaniem prezesa NBP, Polska na wprowadzeniu euro może tylko zyskać. Możliwość porównywania cen i większa szansa na ustabilizowanie gospodarki, to - według prezesa banku centralnego - tylko niektóre korzyści.

Od 1 stycznia 2002 r. 12 państw UE zastępuje narodowe waluty wspólną walutą euro. Do unii monetarnej nie przystąpiły jedynie Wielka Brytania, Dania i Szwecja. (miz)

d1pu3z8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pu3z8
Więcej tematów