Trwa ładowanie...

Krystyna Pawłowicz na "Różańcu do granic". Za co się modliła?

Ta inicjatywa przyciągnęła tysiące osób. Abp Gądecki pytany o cel akcji "Różaniec do granic" tłumaczył, że to modlitwa o pokój. Jednak nie wszyscy modlili się o to samo. Kontrowersyjny wpis zamieściła Krystyna Pawłowicz.

Krystyna Pawłowicz na "Różańcu do granic". Za co się modliła?Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d3wko4b
d3wko4b

W ramach "Różańca do granic" modlono się w sobotę w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji. Organizatorem akcji była fundacja "Solo Dios Basta".

Grupy wiernych biorących udział w akcji wyruszyły na granice w całej Polsce. Równo o 14. rozpoczęła się modlitwa.

Reporter WP Witold Odrobina pojechał na granicę polsko-słowacką, do Chochołowa, by na własne oczy zobaczyć "Różaniec do granic". Zobacz jego materiał:

Znana z ciętego języka Krystyna Pawłowicz nie odmówiła sobie komentarza na ten temat. Dostało się tym razem Andrzejowi Dudzie.

d3wko4b

"Modliłam się dziś z Różańcem do Granic za Polskę.
Też za pana Prezydenta.
Będzie dobrze. Milion Polaków modliło się, by pan Prezydent wrócił do nas, więc musi być dobrze" - napisała pani poseł.

Odniosła się w ten sposób do prezydenckich pomysłów na reformę sądownictwa i dyskusji na ten temat z PiS-em.

Co zaproponował prezydent?

Andrzej Duda zaprezentował swe projekty ustaw o KRS i SN pod koniec września; we wtorek zostały one skierowane do konsultacji. Przygotowanie projektów o SN i KRS prezydent zapowiedział w lipcu po zawetowaniu dotyczących tych kwestii ustaw autorstwa rządu i PiS.

d3wko4b

Prezydencki projekt noweli ustawy o KRS zakłada m.in., że obecni członkowie KRS-sędziowie pełnią swe funkcje do dnia rozpoczęcia wspólnej kadencji wszystkich członków Rady-sędziów, wybranych na nowych zasadach przez Sejm (dotychczas wybierały ich środowiska sędziowskie - PAP). Sejm wybierałby nowych członków KRS-sędziów większością 3/5 głosów na wspólną czteroletnią kadencję; w przypadku klinczu każdy poseł mógłby głosować w imiennym głosowaniu tylko na jednego kandydata spośród zgłoszonych.

Projekt ustawy o Sądzie Najwyższym wprowadza m.in. możliwość wniesienia do SN skargi na prawomocne orzeczenie każdego sądu, przepis by sędziowie SN przechodzili w stan spoczynku w wieku 65 lat z możliwością wystąpienia do prezydenta o przedłużenie orzekania oraz utworzenie Izby Dyscyplinarnej z udziałem ławników. Skargę nadzwyczajną do SN wnosiłoby się w terminie 5 lat od uprawomocnienia skarżonego orzeczenia; przez 3 lata mogłaby ona być też wnoszona w sprawach, które uprawomocniły się po 17 października 1997 r. Skargi nadzwyczajne miałyby być generalnie badane przez dwóch sędziów SN i jednego ławnika SN.

d3wko4b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wko4b
Więcej tematów