Trwa ładowanie...

Korytków. Nietrzeźwa matka zgłosiła porwanie syna

Pijana matka zapomniała, że zostawiła 10-miesięcznego chłopca z „ciotkami”. Wezwała policję w związku z porwaniem dziecka.

Korytków. Nietrzeźwa matka zgłosiła porwanie synaŹródło: iStock.com
d4ch8p3
d4ch8p3

W sobotę wieczorem policja została wezwana do miejscowości Korytków (woj. Lubelskie), gdzie 39-letnia kobieta zgłosiła porwanie dziecka. Do sytuacji rzekomo doszło, kiedy matka chłopca korzystała z toalety w barze.

Pijana matka zapomniała, gdzie znajduje się dziecko

Gdy policja dotarła na miejsce kobiet oznajmiła funkcjonariuszom, iż chce odwołać interwencję. Swoją decyzję argumentowała faktem, że przypomniała sobie miejsce pobytu dziecka. Zapomniała, iż zostawiła go pod opieką „ciotek”. Chcą zweryfikować wersję kobiety, policjanci pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zastali dwie kobiety, które piły alkohol w towarzystwie 10-miesięcznego dziecka. 39-letnia matka miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, 31-letnia opiekunka ponad 1 promil, a druga kobieta prawie poł promila.

Skutki interwencji funckjonariuszy

Z uwagi na to, że w mieszkaniu nie było żadnej, trzeźwej osoby, która mogłaby zając się dzieckiem, policjanci wezwali karetkę pogotowia. Chłopczyk został przewieziony do szpitala. Warto zaznaczyć, że 39-latka ma drugie, 8-letnie dziecko do którego ma ograniczone prawa rodzicielskie. W przeszłości odpowiadała już przed sądem za sprawowanie opieki pod wpływem alkoholu. O całej sprawie został poinformowany Sąd ds. Rodziny i Nieletnich, a wszystko wskazuje na to, iż kobieta ponownie stanie przed sądem. Policja jest na etapie sprawdzania czy doszło do narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowa lub życia dziecka. Nieodpowiedzialnej matce grozi kara do 5 lat więzienia.

Picie alkholu podczas opieki nad dzieckiem - konsekwencje prawne

Spożywanie alkoholu przez osobę w trakcie sprawowania opieki nad dziećmi może być kwalifikowane jako przestępstwo narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zgodnie z art. 160 kodeksu karnego, kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

d4ch8p3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ch8p3
Więcej tematów