Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Festiwal Muzyki Tanecznej TVP w Kielcach zagrożony?

Mieszkańcom Kielc tym razem nie będzie dane posłuchać na żywo disco polo? Część radnych miasta nie chce Festiwalu Muzyki Tanecznej, współorganizowanego przez TVP. W interpelacji powołują się na epidemię koronawirusa i półmilionowe oszczędności.

Koronawirus w Polsce. Festiwal Muzyki Tanecznej TVP w Kielcach zagrożony?Źródło: PAP
d27jrgg
d27jrgg

Z powodu epidemii koronawirusa odwołano wiele koncertów. Pod znakiem zapytania stoi też organizacja Festiwalu Muzyki Tanecznej w pierwszy weekend sierpnia. Wydarzenia nie chce część radnych w Kielcach - donosi "Gazeta Wyborcza".

"Stoimy na stanowisku, iż biorąc pod uwagę okoliczności związane z pandemią koronawirusa, zakazem organizacji imprez masowych oraz stanem finansów miasta, władze Kielc powinny podjąć kroki mające na celu wycofanie się z organizacji Festiwalu Muzyki Tanecznej realizowanego wraz z TVP" - napisał w oświadczeniu Michał Braun, radny KO.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że na odwołaniu wydarzenia miasto może zaoszczędzić pół miliona złotych. Zauważył, że szczegółowa umowa w sprawie Festiwalu nie została jeszcze podpisana. " Należy pilnie przeanalizować możliwości rozwiązania umowy ramowej i przeznaczenia 500 tys. zł na inne cele" - zaznaczył radny.

Zobacz też: Pokazano głośne filmy o pedofilii. Co robi rząd?

Festiwal w Kielcach. Nie ma jeszcze decyzji

W rozmowie z dziennikiem Braun przyznał, że on sam nie chciałby też, by Kielce kojarzyły się z disco polo. Wolałby też, by miasto miało innych partnerów niż TVP.

d27jrgg

Interpelację w tej sprawie złożyło ośmioro radnych - sześcioro z Koalicji Obywatelskiej i dwoje z prezydenckiego klubu "Projekt Wspólne Kielce". Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc, przyznał, ze decyzja ws. odwołania Festiwalu nie zapadała. - Wspólnie z telewizją rozważamy różne scenariusze tego, w jakim zakresie to wydarzenie ma się odbyć w Kielcach. Jak na razie tego typu imprezy ze względów epidemiologicznych nie mogą się odbywać i to musimy uwzględnia - powiedział.

Przypomnijmy, że decyzję o nawiązaniu współpracy miasta i TVP ws. Festiwalu podjęli ówczesny prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski i ówczesny prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Wcześniej Opole wypowiedziało umowę z TVP na organizację festiwalu polskiej piosenki. To zaś było poprzedzone rezygnacją z udziału z występów takich artystów jak Kayah, Kasia Nosowska, Maryla Rodowicz czy Andrzej Piaseczny. Ostatecznie festiwal piosenki polskiej odbył się w Opolu, a Festiwal Muzyki Tanecznej w Kielcach. Trzyletnia umowa o organizacji imprezy wygasa w tym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27jrgg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27jrgg
Więcej tematów