Trwa ładowanie...
tvp

Jacek Kurski ma wrócić do zarządu TVP. Zarządzono głosowanie

Jest wniosek o powołanie Jacka Kurskiego do zarządu TVP. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych zarządził głosowanie korespondencyjne w tej sprawie. Wszystko będzie jasne w ciągu dwóch dni.

Share
Jacek Kurski ma wrócić do zarządu TVP. Zarządzono głosowanie
Źródło: Getty Images
d34dzmb

"Jacek Kurski wraca do zarządu TVP. Rada Mediów Narodowych ma dwa dni na głosowanie" - donosi dziennikarka "Dziennika Gazety Prawnej" Elżbieta Rutkowska.

Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański, nieobecny na komisji senackiej, która dyskutowała o sytuacji w radiowej Trójce, potwierdził "Presserwisowi", że zarządził głosowanie korespondencyjne w tej sprawie.

d34dzmb

- Z wnioskiem o powołanie pana Jacka Kurskiego do zarządu telewizji zwrócił się do mnie prezes TVP pan Maciej Łopiński. Uznałem trafność tego wniosku - powiedział Czabański. Łopiński pełni obecnie obowiązki szefa Telewizji.

Zobacz też: Pokazano głośne filmy o pedofilii. Co robi rząd?

Juliusz Braun w RMN na posiedzeniu senackiej komisji przyznał, że otrzymał maila ws. głosowania nad wnioskiem dotyczącym Kurskiego.

d34dzmb

Przypomnijmy, że w RMN zasiada trzech członków powołanych przez PiS: Krzysztof Czabański, posłanka Joanna Lichocka i europosłanka Elżbieta Kruk. Poza nimi w radzie są jeszcze Juliusz Braun i Grzegorz Podżorny.

Jak Jacek Kurski stracił fotel prezesa TVP

W marcu prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która daje mediom publicznym 2 mld zł. Wcześniej, jak ustaliła Wirtualna Polska, domagał się odwołania szefa TVP Jacka Kurskiego. Ujawniliśmy i opisaliśmy w serii tekstów kulisy sporu między prezydentem, liderem PiS i prezesem TVP. Wojna na szczycie rozgrzała obóz rządzący i całą scenę polityczną.

Oczekiwania Jarosława Kaczyńskiego były jasne: Duda ma podpisać ustawę i już. Prezydent na takie stawianie sprawy się nie zgodził. Kaczyński był wściekły. Duda ws. ultimatum - podpisanie ustawy o 1,95 mld zł na media publiczne w zamian za odejście Kurskiego z funkcji prezesa TVP - cel osiągnął. Zorganizowano głosowanie korespondencyjne, które przesądziło o tym, że szef Telewizji Polskiej musi odejść.

Kurski choć opuścił fotel prezesa TVP, został doradcą zarządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34dzmb

Podziel się opinią

Share
d34dzmb
d34dzmb
Więcej tematów