Strona główna serwisu
Wirtualna rzeczywistość główną przyczyną rozpadu małżeństw

Wirtualna rzeczywistość główną przyczyną rozpadu małżeństw

Internet jest coraz częściej przyczyną rozwodów w USA. Z powodu internetowych romansów rozwodzi się rocznie ponad 400 tysięcy Amerykanów.
Ta liczba drastycznie rośnie - mówił adwokat Chris Johnson podczas nowojorskiej konferencji na temat przyczyn rozwodów w dobie Internetu. Facebook, Twitter i tysiące portali randkowych ułatwiają prowadzenie drugie życia w przestrzeni cybernetycznej.

Najczęściej zaczyna się to niewinnie, od ciekawości poznania smaku romansu przez internet - twierdzi psycholog Bob Neel. Anonimowość powoduje niezwykłe poczucie bezpieczeństwa, możemy odgrywać różne role i dawać upust fantazji.

Często jednak wpadamy w pułapkę i cybernetyczna rzeczywistość staje się dla nas ważniejsza niż realny świat. Tylko w styczniu ponad 40 tysięcy amerykańskich par, które wystąpiły o rozwód, jako powód rozpadu związku podawały zdradę przez internet.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (49)
Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
35
~wiem co mowie lamusy 2013-02-03 (23:31) 2 godziny i 12 minut temu

to nieprawda... jak baba k***wa sie urodzila to kanarkiem nie zdechnie i komputer czy internet niewiele ma z tym wspolnego

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
29
~C20LET 2013-02-03 (23:56) 1 godzinę i 47 minut temu

To nie wina internetu. Internet jest tylko narzędziem. Jak ktoś chce zdradzać to i tak będzie zdradzać, bez względu na istniejące środki. Pytanie jest jedno: po co ktoś taki wiąże związek? Jeżeli lubi się puszczać z byle kim to niech da spokój tym, którzy tego nie chcą. Czyli internet nie jest przyczyną. Artykuł do kosza.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
19
~Hitmanq 2013-02-03 (23:33) 2 godziny i 10 minut temu

Niech ten świat szybciej upada, bo głupota człowieka doszła do granic jakiegokolwiek rozsądku. Im szybciej zacznie się od początku, tym szybciej wyjdziemy na prostą ;)

odpowiedz

zgłoś do moderacji