Strona główna serwisu
Patryk Osowski

oprac.Patryk Osowski

Misiewicz: w Polsce już 1 tys. żołnierzy USA

Misiewicz: w Polsce już 1 tys. żołnierzy USA

- Już dzisiaj mamy prawie 1 tys. amerykańskich żołnierzy na naszym terenie. Pierwszy sprzęt również przekroczył polską granicę - powiedział we wtorek na konferencji prasowej rzecznik prasowy MON Bartłomiej Misiewicz.
Misiewicz poinformował, że powitanie amerykańskich żołnierzy nastąpi 14 stycznia, w każdym województwie odbędą się spotkania, które mają rozpoczynać się o godz. 12 i potrwają do godz. 17.

Pierwsze grupy amerykańskich żołnierzy przybyły w sobotę na lotnisko we Wrocławiu i na poligon koło Żagania (Lubuskie). Amerykańskie pododdziały przygotowujące obecność zasadniczych sił są w Polsce od grudnia 2016 r.

Sprzęt wojskowy już płynie, leci i jedzie


W piątek w niemieckim porcie Bremerhaven rozpoczęto wyładunek skierowanego do Polski sprzętu Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej z USA.

Z niemieckiego portu sprzęt amerykańskiej brygady pancernej jest przewożony koleją, konwojami wojskowymi i komercyjnymi w rejony Żagania i Drawska Pomorskiego (Zachodniopomorskie). Od lutego żołnierze i sprzęt z brygady zaczną się dyslokować w regionie, by ćwiczyć z europejskimi sojusznikami.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (302)
Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
124
~Strażakpsp 2017-01-10 (13:49) 21 godzin i 56 minut temu

Byli Niemcy Rosjanie teraz są Amerykanie kolejny okupant z czego się cieszyć że znowu obce wojsko na terytorium kraju. Godzić się z sąsiadami i z nimi handlować gospodarkę rozwijać a nie okupanta zapraszać to taki mój wpis na szybko.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
111
~D.Jo 2017-01-10 (13:48) 21 godzin i 57 minut temu

tylko durnie sprowadzaja obce wojska do siebie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
112
~alf 2017-01-10 (12:31) 23 godzin i 14 minut temu

panienki strasznie cieszą się z ich przyjazdu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4