Wirtualna Polska Wirtualna Polska - wiadomosci
Szukaj wiadomości:
Wyślij swój materiał
gorące tematy

Zgwałcona 14-latka nie mogła usunąć ciąży

Drukuj A A A
Gazeta Wyborcza 
PAP/Gazeta Wyborcza | dodane 2008-06-07 (04:50)

Czemu szpitale odmówiły wykonania zabiegu?
Czemu szpitale odmówiły wykonania zabiegu? (fot. JupiterImages/EAST NEWS)
Zgwałcona czternastolatka przyjechała do warszawskiego szpitala, by usunąć ciążę. Ale krok w krok za nią podążał ksiądz i działaczki z organizacji obrońców życia. Postawili zarzut nakłaniania małoletniej do aborcji, prokuratura bada sprawę. A zabieg się nie odbył - pisze "Gazeta Wyborcza".

Czternastoletnia Agata ma prawo do legalnej aborcji, gdyż ciąża jest wynikiem gwałtu. Potwierdziła to lubelska prokuratura.

Dziewczyna chciała dokonać aborcji w Lublinie, gdzie mieszka. Jednak dwa szpitale odmówiły. W jednym z nich podczas rozmowy dziewczyny i jej matki z ordynatorem nagle pojawił się ksiądz. Zaczął przekonywać nieletnią, że powinna urodzić.

Od tej pory księża, kobiety i psycholodzy z organizacji antyaborcyjnych nie dają jej spokoju. Dlatego matka Agaty poprosiła o pomoc Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, która pomagała znaleźć szpital, w którym dokonają zabiegu. Miał się odbyć w tym tygodniu przy ul. Inflanckiej w Warszawie. Dziewczyna przyjechała w środę rano. Według przedstawicielek Federacji następnego dnia w szpitalu pojawił się ksiądz z Lublina i kobiety z organizacji pro-life.

Według opowieści pracowników szpitala, gdy do lecznicy przyjechali przeciwnicy aborcji, rozpętało się piekło. To był koszmar - opowiada pracownica. Oni ją zaszczuli. Prócz księdza pojawili się także dziennikarze albo z radia Maryja, albo z Telewizji Trwam. A kobiety z organizacji antyaborcyjnej okupowały sekretariat.

Dyrekcja szpitala potwierdza, że pacjentka leżała na oddziale, ale do zabiegu nie doszło.

Otrzymaliśmy faksem pismo z sądu, że zabieg nie może się odbyć, dlatego pacjentka została wypisana - mówi Janusz Siemaszko, dyrektor szpitala przy Inflanckiej. Jakie pismo? Dyrekcja nie chce pokazać, zasłaniając się tajemnicą lekarską. Nieoficjalnie "GW" dowiedziała się, że chodzi o postanowienie sądu rodzinnego o umieszczeniu małoletniej w Pogotowiu Opiekuńczym w Lublinie na czas zakończenia sprawy o pozbawienie matki Agaty władzy rodzicielskiej.

Postępowanie związane ze zgłoszonym podejrzeniem przestępstwa nakłaniania do aborcji prowadzi Prokuratura Warszawa Śródmieście- Północ. Trwają przesłuchania świadków - mówi Agnieszka Muł, szefowa tej prokuratury. (PAP)

zobacz ranking
negatywnie pozytywnie
0 (2 głosy)

Najbardziej zatłoczone pociągi

Jechałeś kiedyś zatłoczonym pociągiem? Zrobiłeś zdjęcia? Wyślij je do nas! Napisz na jakiej trasie wówczas jechałeś.

  Opinie: 4258   Dodaj swoją opinię!  
Ale czy zgwałcona czy nie (126)Miehu 2008.06.07 09:16
to zawsze jesli powstaje nowe zycie to Bog zabrania jego... »
AniaAnis 2008.11.03 18:38
Dla mnie usuniecie dziecka jest to nie do pomyślenia.Te dziecko... »
Aborcja - jestem przeciw (39)Dzyndzel 2008.06.07 09:09
Osoby które namawiają do aborcji, które ją wykonują i pomagają oraz... »
bezsens...emo 2008.07.12 14:52
...skoro dziecko się jeszcze nie narodziło, i nie ma świadomości... »
IdiociAavill 2008.06.25 14:13
Litosci? Czlowieku zastanow sie co mowisz, po pierwsze dziewczyna... »
Najpierw był wąż-kusiciel (2)Ross 2008.06.08 07:37
...teraz KK i pro-life. Zgwałcona urodzi kolejnego gwałciciela i... »
Zgwałcona (2)sad 2008.06.08 14:35
Fajnie jest mieszkać w najgłupszym kraju na świecie kierowanym... »
to wybór tej dziewczyny (3)myszka 2008.06.09 10:57
jak można namawiać do porodu 14-letnie dziecko które w dodatku... »
obejrzyjcie sobieAnia 2008.06.16 12:54
w "Tomasz Lis na żywo" będzie mojwa o tej dziewczynie, więc jak... »
jacy to katolicyaa 2008.06.16 08:20
kazać kobiecie urodzić dziecko pochodzące z gwałtu, to dopiero... »

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii