Strona główna serwisu
Nowa metoda leczenia pacjentek chorych na raka jajnika
Nowa metoda leczenia pacjentek chorych na raka jajnika

Nowa metoda leczenia pacjentek chorych na raka jajnika

Szansa dla chorych na raka jajnika z przerzutami do otrzewnej. W warszawskim Centrum Onkologii stosowana jest nowatorska metoda leczenia łącząca zabieg operacyjny z chemioterapią i wykorzystaniem hipertermii czyli podwyższonej temperatury.
Zabieg trwa od 60 minut do półtorej godziny Zabieg trwa od 60 minut do półtorej godziny ()
W klinice Nowotworów Narządów Płciowych Kobiecych przeprowadzono do tej pory 9 takich zabiegów. Dziś operowana jest kolejna pacjentka. Profesor Beata Śpiewankiewicz wyjaśnia, że podczas operacji podawany jest płyn, który podwyższa temperaturę w jamie otrzewnej do 42 stopni Celsjusza. Następnie stosowana jest chemioterapia, która działa bezpośrednio na komórki nowotworowe niszcząc je. Zabieg trwa od 60 minut do półtorej godziny.



Pani Ewa Lisiak z Konina 3 tygodnie temu miała wykonany zabieg z zastosowaniem metody HIPECK. Pacjentka czuje się dobrze fizycznie i psychicznie. -
Operacja dała mi dużo optymizmu, co jest niezbędne w walce z tą chorobą Ewa Lisiak, pacjentka
Operacja dała mi dużo optymizmu, co jest niezbędne w walce z tą chorobą - podkreśliła Ewa Lisiak.



Nowa metoda leczenia nie zastępuje chemioterapii systemowej, ale jest uznanym sposobem leczenia przerzutów do otrzewnej. Na razie zabiegi nie są refundowane przez NFZ, bo nie wyceniono kosztów refundacji. Same jednorazowe dreny stosowane do przepływu leków kosztują ponad 7 i pół tysiąca złotych.

Co roku 3, 5 tysiąca kobiet dowiaduje się, że ma raka jajnika - większość w zaawansowanym stadium.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (17)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~M 2012-08-08 (18:20) 9 godzin i 55 minut temu

Skuteczne odchudzanie portfela pacjenta sprawia że sam pacjent staje się szczuplejszy i zdrowszy. Optymizm zawsze pomaga w leczeniu a szczera wiara uleczy wszystko!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
fiva11 2012-08-08 (14:46) 13 godzin i 29 minut temu

nie ważne jaka metoda, nie ważne jak ważne, żeby była skuteczna!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
0
~Pan Sułek 2012-08-08 (14:42) 13 godzin i 33 minut temu

Ale czy to jest zgodne ze społeczną nauką kościoła katolickiego?Czy to po katolicku tak ingerować w czyjś organizm?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~A. 2013-04-18 (20:43) 7 godzin i 32 minut temu

Proszę o informacje tych, którzy poddali się temu zabiegowi. Czy są przeprowadzane, faktycznie skuteczne? PILNE !!! Z góry dziękuję za informacje. Proszę o informacje na adres lukasiawr@wp.pl

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~A. 2013-04-18 (20:01) 8 godzin i 14 minut temu

Proszę o informacje tych, którzy poddali się temu zabiegowi. Czy są przeprowadzane, faktycznie skuteczne? PILNE !!! Z góry dziękuję za informacje.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~A. 2012-08-24 (18:34) 9 godzin i 41 minut temu

Czy ktos jeszcze byl w COI w Warszawie w tej sprawie? Jakie wiadomosci ? Bardzo prosze o informacje. Czas nagli ...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~corka 2012-08-23 (14:12) 14 godzin i 3 minuty temu

Numery do Centrum Onkologii w Warszawie Centrala 22-546-20-00 Rejestracja 22-546-22-22

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~corka 2012-08-14 (13:37) 14 godzin i 38 minut temu

Potrzebuje pilnie pomocy w uzyskaniu informacji gdzie te zabiegi sa wykonywane i kontakt. Bardzo prosze o pomoc!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Witek 2012-08-13 (12:08) 16 godzin i 7 minut temu

W 1990 roku zastosowano metodę podgrzewania pacjenta w WIML we Wrocławiu. Powiedziano prof który przeprowadził ten experyment, że więcej mu tego nie wolno robić. Dlaczego skoro z całego syfu wyleczył kumpla o czym zrobiło sie głośno bo pisał o tym chyba Przekrój. Komuś to było nie na rękę. A teraz to jest coś nowego??

odpowiedz