Strona główna serwisu
Zmarła najstarsza kobieta na świecie

Zmarła najstarsza kobieta na świecie

W Stanach Zjednoczonych zmarła Jeralean Talley, uznawana za najstarszą osobę na Ziemi. Amerykanka miała 116 lat, niedawno obchodziła swoje urodziny. Specjalny telegram z życzeniami wysłał jej wówczas prezydent USA Barack Obama.
Kobieta większą część życia spędziła w stanie Michigan. Podczas ostatnich urodzin opowiadała dziennikarzom, że długowieczność zawdzięcza przede wszystkim wierze w Boga. Jej dewiza na całe życie brzmiała: "'traktuj innych w taki sposób, jak ty chcesz być traktowany". Przyszła na świat jeszcze w XIX wieku, w 1899 roku.

Na podstawie dostępnych rejestrów obecnie uznawaną za najbardziej wiekową osobę na świecie jest mieszkanka Nowego Jorku Susannah Jones. W lipcu skończy 116 lat.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (77)
Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
219
~Vanad 2015-06-19 (09:09) 6 godzin i 16 minut temu

Ta kobieta żyła na przestrzeni trzech wieków: XIX w., XX w. i XXI w. - niesamowite.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
107
~Bob 2015-06-19 (09:55) 5 godzin i 30 minut temu

Moja mama ma 95 lat.Trzyma sie dobrze,jest calkowicie samodzielna i sprawna Jako dziecko pamięta jak do jej ojca i dziadka w rodzinnym domu przychodzili weterani powstania z 1863 roku.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
96
~gosc 2015-06-19 (08:33) 6 godzin i 52 minut temu

ladny wiek. Super geny.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
17
~pustosz 2015-06-19 (10:10) 5 godzin i 15 minut temu

Ostatnio co chwile umiera najstarszy czlowiek na swiecie. Chyba jakas epidemia panuje. Mam nadzieje ze mnie to nie zlapie bo najstarszy w rodzinie jestem i sie troszke martwie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~polszczyzna 2015-06-19 (11:30) 3 godziny i 55 minut temu

"Zmarła najstarsza kobieta na świecie". Czyli teraz nie ma najstarszej kobiety na świecie. Logika języka zawodzi autora artykułu. Zmarła kobieta , która była najstarsza na świecie. Do szkół, Panie anonimowy autorze.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~wynikliwy_antek 2015-06-19 (10:22) 5 godzin i 3 minuty temu

Kłamstwo !!! Najstarsza kobieta na świecie wciąż żyje...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~Tibaba 2015-06-19 (10:38) 4 godziny i 47 minut temu

Kurcze już mi się mieszają te najstarsze osoby. Ostatnio najstarszą osobą pokazywaną na wp jakieś chyba 3 miesiące temu była jakaś Japonka (chyba że wiadomość o jej śmierci przegapiłem). Teraz pokazują na zdjęciu czarną kobietę. no ale może nie nadążam z informacjami

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~Nikt 2015-06-19 (08:50) 6 godzin i 35 minut temu

Jak to "najstarsza na Ziemi" , skoro Hunzowie dożywają 130 lat, a w Tybecie?...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~konik 2015-06-19 (10:45) 4 godziny i 40 minut temu

Co się śpiewa solenizantce gdy kończy sto lat?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
6
~qw 2015-06-19 (12:45) 2 godziny i 40 minut temu

Ładnie wydoiła z kasy państwo:)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
6
~11 2015-06-19 (12:41) 2 godziny i 44 minut temu

Zmarl krol, niech zyje krol. Czyli mamy nowa najstarsza kobiete. To miejsce nigdy nie zwolni sie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
6
~MIRO 2015-06-19 (09:12) 6 godzin i 13 minut temu

WOW! Niesamowite! Gratulacje.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~Damian 2015-06-19 (16:40) 22 godzin i 45 minut temu

ja mam 32 lata i jak dalej będę pracował w tym akordzie to nie dociągne nawet 50 prywaciarze nas wykończą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~Polak też potrafi 2015-06-19 (14:54) 31 minut temu

Prof. Adam Bielański (chemik UJ) w grudniu skończy 104 lata i do dziś chodzi po wydziale beż żadnej pomocy, nie używając windy a sekretem swojej długowieczności nazywa codzienną poranną gimnastykę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~Grylogiczne.pl 2015-06-19 (10:36) 4 godziny i 49 minut temu

W Polsce tak nie da rady żyć

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
7
~los cretinos z wp 2015-06-19 (09:25) 6 godzin temu

Pocieszę was, na pewno w dalszym ciągu jest na ziemi najstarsza kobieta. Ha ha ha.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
6
~wierzacy 2015-06-19 (11:01) 4 godziny i 24 minut temu

Tu nie chodzi o geny, o diete czy o to ze uprawiała sport... takie bzdury możecie wkładać między książki. Jest napisane jak byk, że osiągnęła taki wiek tylko dzięki wierze w JEZUSA. Zapewne przewiniesz to dalej i nie wyciagniesz wnioskow z tego komentarza ale to juz Twoja sprawa. CHWALA PANU!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~Orok 2015-06-19 (11:15) 4 godziny i 10 minut temu

W niemczech żyje mojej koleżanki siostra (117,5) lat. Więc news z dupy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
3
~koniuszy miłosnego fachu 2015-06-19 (23:05) 16 godzin i 20 minut temu

Miałem ją trzy lata temu, na festynie w Obrałowicach... Żadna rewelacja.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~lufk 2015-06-19 (23:04) 16 godzin i 21 minut temu

wikipedia to raz a dwa o ilu jeszcze swiat nie słyszał???

odpowiedz